• Odbierz prezent
PlayWay jak młodszy CD Projekt? Spółka gamingowa w 2019 r. zarobiła niemal 80% więcej niż rok wcześniej

Jedna z czołowych spółek gamingowych na warszawskiej giełdzie, jaką jest PlayWay, w czwartek 30 kwietnia opublikowała wyniki finansowe za 2019 r. Zgodnie z oczekiwaniami analityków i akcjonariuszy (którzy dyskontują publikację wyników od ponad miesiąca, co przekłada się na konsekwentne wzrosty notowań), spółka znacząco poprawiła wyniki w porównaniu do poprzedniego roku, zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży, jak i skonsolidowanego zysku netto, który okazał się wyższy o niemal 80%. Czwartkowa sesja może dodatkowo otworzyć się znaczącą luką wzrostową na akcjach PlayWay.

 

PlayWay w 2019 r. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 116,2 mln złotych w porównaniu do 71,96 mln złotych rok wcześniej, co jest wynikiem lepszym o 61,47% r/r. Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł w 2019 r. 82,49 mln złotych, wobec 49,9 mln złotych rok wcześniej (wzrost o 65,3%), natomiast skonsolidowany zysk netto PlayWay to 97,26 mln złotych, w porównaniu do 54,73 mln złotych.

 

PlayWay jest warszawską spółka gamingową istniejącą od 2011 r., notowaną na warszawskim parkiecie od października 2016 r. i będącą drugą pod względem wielkości spółką sektora gamingowego na GPW (po CD Projekt). PlayWay produkuje głównie gry symulacyjne (najpopularniejsze to Car Mechanic Simulator i Thief Simulator), w tym również na platformy mobilne, dostępne w formule free to play.

 

PlayWay zakończył środową sesję z ceną 449,5000 PLN za akcję, blisko historycznych maksimów (453,0000 PLN, wybitych tego samego dnia). Spółka znajduje się w silnym trendzie wzrostowym - w ciągu kwartału akcje podrożały o ponad 62%, zaś w ciągu ostatniego miesiąca o niecałe 52%, opierając się spadkom na warszawskim parkiecie. Na czwartkowej sesji niemal na pewno handel otworzy się luką wzrostową, która wyznaczy nowe historyczne maksima notowań PlayWay, ze względu na pozytywne wyniki finansowe, które jednak już od jakiegoś czasu są dyskontowane przez akcjonariuszy.

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk