• Odbierz prezent
PlayWay idzie na ugodę z innymi producentami gier - akcje spółki znów w górę

PlayWay kontynuuje na początku wtorkowej sesji wczorajsze wzrosty. Pozytywne nastroje wśród inwestorów podtrzymały informacje o ugodzie zawartej z innymi producentami gier.

 

Spółka PlayWay spierała się w ostatnim czasie m.in. z niemieckim United Independent Entertainment o grę Farm Manager 2018, o czym pisaliśmy w osobnym artykule. Wczoraj polski producent gier poinformował w raporcie o zawarciu ugody z United Independent Entertainment, Toplitz Productions, Simfabric i osobami fizycznymi. Wszelkie spory zostały zakończone polubownie. Strony zobowiązały się także do niewykorzystywania procedury DMCA Takedown Notice do jakiegokolwiek ograniczania dostępu do gier Stron na platformie STEAM.

„Strony zgodnie oświadczyły, że ich priorytetem jest wspieranie rozwoju rynku gier komputerowych na świecie i umożliwienie wszystkim Stronom niezakłóconego, rzetelnego i zgodnego z przepisami prawa prowadzenia działalności gospodarczej.” – podkreślono w raporcie.

 

Pozytywne informacje dotyczące zakończonych sporów wspierają trend wzrostowy akcji PlayWay. Wczoraj cena akcji spółki gamingowej wzrosła o 9,25% w stosunku do piątkowego zamknięcia w związku z informacjami dotyczącymi sprzedaży gry House Flipper. Dziś notowania otwarły się luką wzrostową na poziomie 163,50, co oznacza wzrost o 2,51% w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Na samym początku sesji cena akcji zwyżkowała nawet do 168,00 zł. (+5,33%).

 

PlayWay

playway


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk