• Odbierz prezent
PlayWay i Ten Square Games - spółki w cieniu CD Projekt z perspektywą dalszych wzrostów

Gaming na warszawskiej giełdzie nie zwalnia. Mimo, że od wielu miesięcy słychać głosy, że wyceny czołowych spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją gier „odkleiły się od rzeczywistości”, to ich notowania wciąż rosną. Zamieszanie związane z pandemią koronawirusa wielu z nich wyszło na dobre, wpływając pozytywnie na przychody ze sprzedaży. Widać to po wycenach dwóch największych - oczywiście po CD Projekt - spółkach gamingowych na głównym parkiecie. Optymistyczne perspektywy dla ich notowań dostrzegają również analitycy domów maklerskich w swoich rekomendacjach.

 

Analitycy DM Ipopema Securities podwyższyli wartość godziwą akcji PlayWay do 520 PLN (aktualny kurs to 478,0000 PLN) w swojej rekomendacji z 24 maja (opublikowanej przy kursie 459,5000 PLN). Zauważają oni, że przynajmniej 60 istotnych tytułów PC zostało ogłoszonych przez spółki konsolidowane przez PlayWay oraz ponad 45 tytułów zostało ogłoszone przez spółki, w których PlayWay ma udział mniejszościowy, co przyczyni się do poprawy wyników finansowych w najbliższych latach.

Obecnie PlayWay jest trzecia spółką z sektora, z kapitalizacją niecałych 3,15 mld złotych.

 

Analitycy DM BOŚ w swojej najnowszej rekomendacji dla spółki Ten Square Games podwyższyli cenę docelową akcji do 703 PLN (obecny kurs to 496,0000 PLN), zaś raport został opublikowany 26 maja przy kursie 539,0000 PLN. Wg autorów rekomendacji przychody Ten Square Games w 2020 r. wzrosną do 649,8 mln PLN z 241,1 mln PLN rok wcześniej. Zysk netto, skorygowany o koszty programu motywacyjnego został oszacowany na 233,7 mln PLN, wobec 76,4 mln PLN w 2019 r. W 2021 roku DM BOŚ oczekuje 906,7 mln PLN przychodów i 303 mln zł skorygowanego zysku, a w 2022 roku 1,06 mld PLN sprzedaży i 355,4 mln PLN zysku.

Ten Square Games jest drugą spółką pod względem wartości rynkowej na GPW. Jej obecna kapitalizacja przekracza 3,6 mld złotych.

 

https://www.fxmag.pl/artykul/cd-projekt-znow-zaskakuje-wynikami-zyski-ze-sprzedazy-wzrosly-o-ponad-400

Notowania: TEN Square Games SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TEN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk