• Odbierz prezent
Play2Chill zapowiada nowy tytuł wydawniczy - Restoration Master [gaming na GPW]
fot. freepik.com

Play2Chill, notowany na NewConnect, producent i wydawca gier z segmentu indie premium, ogłasza nowy tytuł w swoim portfolio wydawniczym - Restoration Master. Rekreacyjna gra, w której głównym zadaniem gracza będzie renowacja zabytkowych przedmiotów, ma ukazać się w pierwszej kolejności w wersji na PC. Jej producentem jest zespół FrogVille Games.

- Po zadowalającym przyjęciu przez graczy demo naszego flagowego tytułu Motorcycle Mechanic Simulator 2021, miło nam ogłosić kolejny projekt. Restoration Master to autorska gra od studia FrogVille Games, której będziemy wydawcą. Pozostając w tematyce majsterkowania i renowacji, chcemy zaproponować graczom przyjemną, relaksacyjną rozgrywkę, w której będą mogli naprawiać najróżniejsze przedmioty i w ten sposób zarabiać pieniądze. Aktualnie jesteśmy na etapie badania potencjału sprzedażowego tej produkcji. Po jego określeniu podejmiemy decyzję o tym czy wskazany tytuł będzie realizowany. O godz. 15:00 na platformie Steam udostępnimy zwiastun gry – mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Realizacja projektów w segmencie wydawniczym, obok produkcji aktorskich gier, wpisuje się w główną linię biznesową spółki. Restoration Master to kolejny projekt, który realizowany będzie we współpracy z FrogVille Games. W grudniu zespoły ogłosiły współpracę przy Far North Survival.

Restoration Master to średniobudżetowa propozycja, tworzona w oparciu o popularne w serwisie YouTube filmy typu restoration, w ramach których odnawiane są stare przedmioty, a następnie sprzedawane. Procesowi rekonstrukcji będą podlegały m.in. samochody, zabawki, helikoptery RC, zabytkowe telewizory, noże, miecze, broń, baterie kuchenne, tostery i wiele innych. Fabuła rozgrywa się w dobrze wyposażonym w narzędzia garażu i nastawiona jest zarówno na tryb jedno- jak i wieloosobowy.

- Restoration Master jest jednym z dwóch projektów, nad którymi aktualnie pracujemy we współpracy z Play2Chill. W naszej ocenie gra jest interesującą propozycją dla osób, które poszukują tzw. casualowej rozrywki. Gracz mając do dyspozycji narzędzia takie jak piaskarka, młotek, wkrętaki czy szlifierka będzie mógł przeprowadzić pełen proces rekonstrukcji. Play2Chill jest doświadczonym partnerem, z którym mamy nadzieję zrealizować w przyszłości kolejne projekty – mówi Piotr Parzych, współzałożyciel studia FrogVille Games.

Obecnie flagowym tytułem w portfolio produkcyjnym Play2Chill jest Motorcycle Mechanic Simulator 2021, którego demo 14 stycznia zostało udostępnione na platformie Steam. W ciągu 72 godzin od publikacji gra odnotowała wzrost wishlisty o 13 tys. nowych zapisów i awansowała o 87 pozycji w zestawieniu global wishlists Steam. Premiera pełnej wersji na PC planowana jest w pierwszej połowie 2021 roku.

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii INDIE PREMIUM (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

16 grudnia 2020 roku Play2Chill dołączyło do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk