• Odbierz prezent
Play2Chill zapowiada nową grę! Trailer Aztec Empire już dostępny na platformie Steam oraz YouTube

Play2Chill, warszawski producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne z Grupy PlayWay, zapowiedział najnowszą grę z portfolio produkcyjnego – Aztec Empire. Trailer symulatora budowania i zarządzania miastem jest już dostępny w sklepie Steam. Studio udostępniło także pierwsze materiały z gry oraz wideo na platformie YouTube. Play2Chill jeszcze w tym roku chce dołączyć do grona spółek publicznych. Z przeprowadzonej w maju emisji akcji, spółka pozyskała od inwestorów 1,5 mln zł.

- Aztec Empire to symulator budowania i zarządzania miastem, w którym gracz wciela się w jego władcę. Nasza najnowsza produkcja rozgrywa się pomiędzy XIII, a XVI wiekiem naszej ery. Gracz jest odpowiedzialny za budowę państwa-miasta Tenochtitlanu. Ponieważ jest ono zlokalizowane na wyspie, pośrodku jeziora Texcoco, stanowi technologiczne i ekonomiczne wyzwanie dla gracza. Zdobycie pożywienia dla ludu oraz utrzymanie stałego połączenia handlowego ze światem zewnętrznym, będzie stanowiło nie lada wyzwanie – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

Gra połączy trzy różne aspekty zarządzania miastem. Gracz musi jednocześnie zatroszczyć się o ekonomiczny, militarny oraz religijny wzrost państwa-miasta. Wszystkie cechy rozgrywki przygotowane zostały tak, aby doświadczenie płynące z zabawy było jak najwierniejsze z perspektywy historycznej.

- To, co z pewnością wyróżnia nasz symulator na tle innych produkcji z tego gatunku, to zapierająca dech w piersi, szczegółowa oprawa graficzna. Dopracowaliśmy najmniejsze elementy, które razem tworzą wymagający, ale przystępny dla nowych graczy system rozrywki. Zadbaliśmy również o historyczną zgodność z faktami, co podnosi atrakcyjność całej produkcji i nadaje jej charakter edukacyjny – mówi Tomasz Róziecki.

Play2Chill koncentruje się na budowaniu silnej pozycji producenta gier z kategorii INDIE PREMIUM. Jednym z flagowych zapowiadanych przez studio projektów jest Motorcycle Mechanic Simulator, którego koncepcja została oparta na grze Car Mechanic Simulator, jednym z najpopularniejszych tytułów Grupy PlayWay. Już w 2017 roku sprzedaż CMS przekroczyła 1 mln egzemplarzy.

Do końca br. Play2Chill chce zadebiutować na rynku NewConnect. W maju br. Play2Chill pozyskało w ramach emisji prywatnej 1,5 mln zł. Środki przeznacza na rozwój działalności produkcyjnej w zakresie nowych gier.

Steam: https://store.steampowered.com/app/1409840/Aztec_Empire/

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Yn9VP8Pzbng

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii INDIE PREMIUM (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

W 2020 roku Play2Chill chce zadebiutować na rynku NewConnect.

Dodatkowych informacji udzielają:

Kamila Petrus Karolina Juszczyk

InnerValue Investor Relations InnerValue Investor Relations

k.petrus@innervalue.pl k.juszczyk@innervalue.pl

+48 502 258 385 +48 535 668 818


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk