• Odbierz prezent
Play2Chill zadebiutuje na rynku NewConnect 16 grudnia

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki Play2Chill. Producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne z Grupy PlayWay zadebiutuje na NewConnect 16 grudnia. Do obrotu ma trafić 2 870 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Proces wprowadzenia akcji do obrotu koordynował autoryzowany doradca INC SA.

- Z satysfakcją informujemy o wyznaczeniu pierwszego dnia notowań naszej spółki na rynku NewConnect. Dokument Informacyjny złożyliśmy na początku października. Debiut jest dla nas kolejnym ważnym krokiem w realizacji przyjętej strategii rozwoju – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – Mijający rok jest dla nas okresem wytężonej pracy. W maju przeprowadziliśmy emisję prywatną akcji, w ramach której pozyskaliśmy 1,5 mln zł na produkcję nowych tytułów. Obecnie pracujemy nad trzema dużymi projektami – Motorcycle Mechanic Simulator 2021, The Headsman oraz Aztec Empire – dodaje Tomasz Róziecki.

Play2Chill koncentruje się na budowaniu silnej pozycji producenta gier z kategorii indie premium. Gatunek, który stanowi główny segment działalności studia to symulatory. Play2Chill na bieżąco bada rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier, w tym zakresie współpracuje z grupą kapitałową PlayWay. W najbliższym czasie zamierza zrealizować cztery pre-produkcje, a następnie wdrożyć do realizacji projekty, które będą cieszyły się największym zainteresowaniem.

Studio jest obecnie na etapie finalizacji prac nad grą Motorcycle Mechanic Simulator 2021, której premiera w wersji na PC zaplanowana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. W najbliższym czasie twórcy zamierzają udostępnić nowy darmowy prolog gry. Scenariusz MMS zakłada tworzenie własnych, spersonalizowanych motocykli, głównie chopperów. Jedną z funkcjonalności będzie możliwość nabywania płatnych dodatków rozszerzających, np. wprowadzanie innych typów motocykli, czy licencji znanych marek. Poza aspektem technicznym, gracz zmierzy się również z wyzwaniem ekonomicznym, od którego zależeć będzie przebieg i zaawansowanie dalszej rozgrywki.

Za wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect będzie odpowiadał INC SA, którego spółka zależna – Dom Maklerski INC S.A., świadczyła usługi oferowania akcji przy pozyskaniu kapitału dla spółki.

- Dołączenie do grona spółek publicznych jest dla znaczącym krokiem w rozwoju, ale także zwieńczeniem dotychczasowej pracy. Naszą ambicją jest dostarczanie ambitnych produkcji o wysokim stopniu zawansowania i oryginalnych funkcjonalnościach. Mamy nadzieję, że z efektów tych działań będą zadowoleni nie tylko gracze, ale także nasi inwestorzy – podsumowuje Tomasz Róziecki.

***

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

16 grudnia 2020 roku Play2Chill zadebiutuje na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk