• Odbierz prezent
Play2Chill uzyskał linię kredytową od PlayWay w wysokości do 1 mln złotych
fot. freepik.com

Play2Chill, notowany na NewConnect producent gier wideo na PC, w ramach zawartej z PlayWay umowy linii kredytowej może otrzymać do 1 mln zł na realizację bieżących projektów. Środki, którymi dysponuje Play2Chill pozwalają na niezakłócone prowadzenie prac. Linia kredytowa stanowi zabezpieczenie zdolności produkcyjnych nad obecnym portfolio produktowym studia i może zostać aktywowana w dowolnym momencie.

- W ramach zacieśniania, współpracy z PlayWay S.A., podpisaliśmy z naszym partnerem umowę linii kredytowej, która stanowi zabezpieczenie realizacji naszych projektów. Cieszymy się, ponieważ jest to wyraźny dowód na to, że PlayWay wierzy w potencjał gier, które tworzymy i w każdej chwili jest gotowy wesprzeć naszą spółkę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kwota, którą możemy otrzymać w ramach kredytu to maksymalnie 1 mln zł. Póki co, nie zamierzamy go jednak aktywować, ponieważ obecna sytuacja finansowa w spółce pozwala na prowadzenie bieżącej działalności bez zakłóceń – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

Play2Chill SA i PlayWay SA ustaliły, że w momencie aktywacji linii kredytowej każda transza kredytu zostanie zwrócona przez pożyczkobiorcę w terminie 1 roku od jej udzielenia. Oprocentowanie linii kredytowej wynosi sumę stawki WIBOR 3M oraz 2 proc. w skali roku. Pozyskane finansowanie ma na celu zabezpieczenie zdolności spółki do realizacji projektów z obecnego portfolio.

Studio aktualnie przygotowuje się do premiery swojego flagowego tytułu Motorcycle Mechanic Simulator 2021 i realizuje prace związane z developmentem prologu gry. Premiera pełnej wersji na PC planowana jest w 2021 roku.

Play2Chill planuje także udostępnienie MMS-a w wersji na konsole. Promocję tytułu wspiera PlayWay, który jest głównym udziałowcem spółki.

- Dotychczasowa współpraca z PlayWay, który jest naszym głównym akcjonariuszem, układa się bardzo dobrze. Mamy niezależność w zakresie tworzenia gier i jednocześnie możliwość cross-promocji naszych tytułów z innymi projektami z Grupy. Jest to dodatkowa wartość, która pozwala dotrzeć do szerokiego grona graczy – podsumowuje Tomasz Róziecki.

Inne tytuły, nad którymi pracuje Play2Chill to Restoration Master oraz Aztec Empire, których demo lub prologi zostaną udostępnione jeszcze w tym roku.

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii INDIE PREMIUM (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

16 grudnia 2020 roku Play2Chill dołączyło do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk