• Odbierz prezent
Play2Chill prezentuje  materiały z nowej gry. Karta The Headsman – symulatora kata – dostępna w sklepie Steam

Play2Chill, producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne, opublikował pierwszą zapowiedź wideo swojej najnowszej produkcji – The Headsman. W sklepie Steam działa już dedykowana projektowi strona. Symulator kata pozwoli graczom wcielić się w średniowiecznego oprawcę. Studio niedawno z sukcesem zakończyło emisję akcji, w ramach której pozyskało od inwestorów 1,5 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na produkcję nowych tytułów. Największym udziałowcem studia jest grupa PlayWay. Jeszcze w tym roku Play2Chill zapowiada debiut na NewConnect.

- The Headsman z pewnością wzbudzi wiele kontrowersji. W tej oryginalnej produkcji postawiliśmy na przekazanie użytkownikom jak najbardziej realnego doświadczenia wykonywania tortur i egzekucji. Równie ważnym elementem rozgrywki są wątki polityczne, społeczne i moralne. Gracz na bieżąco będzie musiał podejmować trudne decyzje i tylko od niego będzie zależało jak podejdzie do każdego ze zleceń i czy da się przekupić. Rolą kata będzie także zadbanie o właściwe przeprowadzenie ‘ścięcia’, a każdy błąd może przypłacić swoją głową – mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Gra osadzona została w średniowieczu. Główny bohater, weteran wojenny, wcieli się w rolę kata. W zamian za realizację najcięższych wyroków sam odzyska wolność i będzie mógł bezpiecznie opuścić miasto. Kat będzie miał przed sobą szeroki wachlarz tortur i sposobów uśmiercania skazanych. Czeka na niego także wiele zadań dodatkowych, dzięki którym może skrócić swój wyrok lub zarobić dodatkowe pieniądze.

- Dostarczymy graczom dużą swobodę jeśli chodzi o rodzaj tortur. Udostępnimy śmierć przez powieszenie, ścięcie czy zakucie w dyby lub duszenie. Egzekucje będą bacznie obserwowane przez wrogów i bliskich skazanych, władze oraz tłum gapiów. Zadaniem kata może być np. wyduszenie ze sprawcy przyznania się do winy - uzupełnia Róziecki.

- Studia gamingowe coraz częściej decydują się na podejmowanie kontrowersyjnych tematów w świecie gier. Pomysłów na takie projekty nie brakuje. Statystyki pokazują, że symulatory cieszą się olbrzymią popularnością, zwłaszcza te, które realistycznie odzwierciedlają daną rolę, nawet tę najbardziej nieoczywistą, nieznaną. Wsłuchujemy się w głosy graczy, to oni są dla nas najważniejsi. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz symulator pozwolił im poznać świat kata. Jednocześnie damy graczowi swobodę jeśli chodzi o kierunek rozgrywki. Równie dobrze może skupić się na pobieraniu podatków w domu publicznym i realizowaniu misji pobocznych. Gra jest wielowątkowa i kryje wiele niespodziewanych ‘smaczków’ – dodaje.

W maju 2020 Play2Chill pozyskało w ramach emisji prywatnej 1,5 mln zł. Zainteresowanie spółką kilkukrotnie przewyższyło liczbę oferowanych przez nią akcji. Środki zostaną przeznaczone na rozwój działalności produkcyjnej w zakresie nowych gier.

Studio aktualnie koncentruje się na budowaniu pozycji producenta gier z kategorii INDIE PREMIUM. Jednym z największych zapowiadanych projektów jest Motorcycle Mechanic Simulator, którego koncepcja opiera się na grze Car Mechanic Simulator, najlepiej sprzedającym się tytule Grupy PlayWay. Już w 2017 roku sprzedaż CMS przekroczyła 1 mln egzemplarzy.

Do końca br. Play2Chill chce zadebiutować na NewConnect. – Jesteśmy gotowi, aby dołączyć do grona spółek publicznych. Konsekwentnie realizujemy kolejne kamienie milowe związane z debiutem. Prace związane z wejściem na giełdę są w zaawansowanej fazie. Liczymy, że już niedługo dołączymy do grona spółek publicznych – informuje Prezes spółki.

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/1363310/The_Headsman/

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii INDIE PREMIUM (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

W 2020 roku Play2Chill chce zadebiutować na rynku NewConnect.

Dodatkowych informacji udzielają:

Kamila Petrus Karolina Juszczyk

InnerValue Investor Relations InnerValue Investor Relations

k.petrus@innervalue.pl k.juszczyk@innervalue.pl

+48 502 258 385 +48 535 668 818


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk