• Odbierz prezent
Play2Chill ma umowę na wydanie Bugvasion TD na Nintendo Switch
fot. freepik.com

Play2Chill, notowany na NewConnect producent gier wideo na PC i konsole, rozszerza działalność w segmencie wydawniczym. Spółka podpisała umowę z węgierskim studiem Full Screen Kft, w ramach której zajmie się portowaniem i wydaniem gry Bugvasion TD na Nintendo Switch. Dystrybucja tytułu w tej wersji obejmować będzie rynek globalny. Począwszy od wydania Motorcycle Mechanic Simulator 2021 Play2Chill zamierza rozwijać działalność wydawniczą we własnym zakresie.

- Miło nam poinformować o nowo nawiązanej współpracy z węgierskim studiem developerskim Full Screen Games. Bugvasion TD to pierwszy tytuł wydawniczy zewnętrznego podmiotu, który znajdzie się w naszym portfolio gier dedykowanych na Nintendo Switch. Tym samym realizujemy strategię, która obok tworzenia własnych produkcji, koncentruje się na formowaniu własnego działu wydawniczego. W ten sposób chcemy wzmacniać pozycję Play2Chill na konkurencyjnym rynku gier i pozyskiwać nowe źródła przychodów dla spółki – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chilll.

Bugvasion TD to gra z gatunku tower defense - strategicznych rozgrywek czasu rzeczywistego. Zadaniem gracza jest powstrzymywanie kolejnych fal przeciwników poprzez stawianie wież obronnych i też utrudnień na drodze, po której się poruszają. Główna zabawa polega na szybkości w podejmowaniu decyzji, których skutki są widoczne natychmiast. Premiera tytułu w wersji na PC odbyła się w połowie lutego br.

- Niewątpliwie gra od studia Full Screen Games wyróżnia się niestandardową grafiką, różnymi poziomami trudności, intensywną rozgrywką i humorystyczną fabułą, która ma na celu wypełnić lukę pomiędzy zwykłym tower defense a skomplikowanymi grami strategicznymi. Dołożymy wszelkich starań aby wersja konsolowa wykazywała duży potencjał sprzedażowy i była dostępna na różnych rynkach – mówi Tomasz Róziecki.

Play2Chill jest obecnie w zaawansowanej fazie developmentu prologu Motorcycle Mechanic Simulator 2021, którego premiera zaplanowana została w maju na platformie Steam. Tegoroczne plany producenta i wydawcy uwzględniają również prezentację materiałów gier takich jak Restoration Master oraz Aztec Empire.

W marcu, spółka zawarła umowę linii kredytowej z PlayWay SA, która stanowi zabezpieczenie zdolności produkcyjnych nad obecnym portfolio produktowym studia i może zostać aktywowana w dowolnym momencie. Środki, którymi dysponuje Play2Chill pozwalają na niezakłócone prowadzenie prac.

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii INDIE PREMIUM (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

16 grudnia 2020 roku Play2Chill dołączyło do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk