• Odbierz prezent
Play2Chill coraz bliżej debiutu na NewConnectSpółka złożyła Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spółka złożyła Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych

Play2Chill, producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne z Grupy PlayWay, poinformował o złożeniu Dokumentu Informacyjnego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeszcze w tym roku Play2Chill zamierza zadebiutować na NewConnect. Z przeprowadzonej w maju emisji akcji spółka pozyskała 1,5 mln zł. Flagowym projektem studia jest Motorcycle Mechanic Simulator, którego fabuła oparta została na hitowym Car Mechanic Simulator z portfolio PlayWay.

- Z satysfakcją informujemy o wykonaniu kolejnego kroku, który zbliża nas do debiutu na NewConnect. Złożyliśmy Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i aktualnie czekamy na decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji spółki. Mam nadzieję, że wszystkie czynności odbędą się zgodnie z wstępnie ustalonym harmonogramem i jeszcze w tym roku zadebiutujemy na tzw. „małym parkiecie” – mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Play2Chill koncentruje się na budowaniu silnej pozycji producenta gier z kategorii INDIE PREMIUM. Największym zapowiedzianym tytułem studia jest Motorcycle Mechanic Simulator, który znajduje się obecnie w zaawansowanej fazie developmentu. Premiera gry planowana jest na Q1 2021.

- W przygotowaniu do debiutu nie zwalniamy tempa i aktualnie pracujemy się nad trzema dużymi projektami. Motorcycle Mechanic Simulator jest największą z tych produkcji. Gra opiera się na koncepcji największego hitu z portfolio Grupy PlayWay, Car Mechanic Simulator, którego sprzedaż już w 2017 roku przekroczyła milion egzemplarzy. Będzie to jednak zupełnie inny projekt. Szykujemy szereg urozmaiceń, takich jak możliwość tworzenia własnych, spersonalizowanych motocykli, głównie chopperów. Mamy szerokie pole do wprowadzenia płatnych dodatków rozszerzających możliwości gracza, np. poprzez dodawanie innych typów motocykli, czy licencji znanych marek – mówi Tomasz Róziecki. - Równolegle pracujemy nad kilkoma projektami. Są wśród nich symulator kata, czyli The Headsman, czy tytuł Aztec Empire, którego trailer udostępniliśmy w tym miesiącu, a jego przyjęcie przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Już teraz możemy stwierdzić, że stanie się on kluczową pozycją w naszym portfolio – dodaje Róziecki.

Do końca br. Play2Chill chce zadebiutować na rynku NewConnect. W maju br. Play2Chill pozyskało w ramach emisji prywatnej 1,5 mln zł. Środki z emisji studio przeznaczy na rozwój działalności produkcyjnej w zakresie nowych gier.

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii INDIE PREMIUM (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

W 2020 roku Play2Chill chce zadebiutować na rynku NewConnect.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk