• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank XTB Netia

Na czwartkowej sesji na GPW ciekawym sektorem były banki. Wśród nich największym wzrostem zakończył dzień Pekao, którego kurs akcji wzrósł o 3,66%. Inwestorzy zareagowali entuzjastycznie na informację o podpisaniu przez spółkę Pekao Leasing z Bankiem Rozwoju Rady Europy umowy kredytowej o wartości 100 mln euro na finansowanie inwestycji i rozwoju przedsiębiorstw w Polsce.

Solidnym wzrostem zakończył także dzisiejszą sesję bank BOŚ, który zyskał 3,45%. Na zamknięciu sesji za akcje BOŚ płacono 7,20 zł.

Wśród banków na największym minusie zakończył sesję Alior Bank, który stracił 5,03%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 36,28 zł. W trakcie sesji za akcje Alior Banku najmniej płacono 36 zł. Spadek ten stanowi reakcję na informację o kontroli KNF w banku i potencjalnych nieprawidłowościach w udzielaniu przez niego kredytów.

Czytaj także: Alior Bank z kontrolą KNF i potencjalnymi nadużyciami przy udzielaniu dużych kredytów korporacyjnych. Kurs mocno spada

Alior Bank ma problemy z Komisją Nadzoru Finansowego. Jak donosi Puls Biznesu, od dwóch tygodni w banku prowadzona jest kontrola, w której udział bierze ponad trzydziestu urzędników Komisji. Chodzi o potencjalne nieprawidłowości w zarządzaniu ryzykiem przy udzielaniu kredytów korporacyjnych przez Al.. Czytaj
Alior Bank z kontrolą KNF i potencjalnymi nadużyciami przy udzielaniu dużych kredytów korporacyjnych. Kurs mocno spada

Po czerwonej stronie rynku zakończył dzień Santander Bank Polska, tracąc 1,37%. Na zamknięciu cena akcji Santander wyniosła 315,80 zł. W trakcie sesji za akcje banku najmniej płacono 313,60 zł.

Spółki z grupy Leszka Czarneckiego także zakończyły dzień po czerwonej stronie rynku. Idea Bank zakończył sesję na minusie o 0,73%. Getin Holding stracił 0,74%.

Bank Millennium zakończył dzień wzrostem o 0,64%. W końcówce sesji za akcje Millennium płacono 6,26 zł. Indeks WIG-Banki zyskał 0,85%.

Getin Noble Bank, który obecnie znajduje się poza tym indeksem, zakończył dzień na plusie o 1,64%. Cena akcji banku wyniosła 0,31 zł.

Indeks WIG-Energia dzisiaj stracił 1,08%. Na koniec sesji cena akcji PGE wyniosła 8,25 zł, co stanowi spadek o 2,02%. Tauron zakończył dzień spadkiem o 1,80%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,69 zł. Po zielonej stronie rynku zakończyła sesję spółka energetyczna Enea, która dzisiaj zyskała 1,18%. W końcówce sesji za akcje Enei inwestorzy płacili 8,54 zł. Energa także zakończyła dzień na plusie. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,22 zł, co stanowi wzrost o 0,81%.

Wśród spółek telekomunikacyjnych jedyną spółką, która zakończyła dzień po zielonej stronie rynku, był Play. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 29,76 zł, co stanowi wzrost o 2,62%. Pozostałe spółki z branży telekomunikacyjnej zakończyły dzień po czerwonej stronie rynku. Wśród nich na największym minusie znalazła się Netia, która straciła 0,84%. Na koniec sesji za akcje Netii płacono 4,70 zł. Na symbolicznym minusie zakończyła sesję Orange, tracąc 0,17% oraz Cyfrowy Polsat, który stracił 0,15%. Indeks WIG-Telekomunikacja zakończył dzień zyskując 0,33%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU dzisiejszą sesję skończył na solidnym plusie, zyskując 1,9%. Na koniec sesji za akcje PZU płacono 38,56 zł.

Broker XTB zakończył sesję na minusie, tracąc 0,93%. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,18 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk