• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander XTB Alior Bank ING BOŚ

Pierwszą grudniową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 1,7%. mWIG40 zyskał 0,34%, a sWIG80 wzrósł o 0,5%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił dzisiaj 1,1%.

Poniedziałkowa sesja nie sprzyjała bankom. Indeks WIG-Banki stracił 1,14%. Wśród spółek z tego sektora liderem spadków był Bank Pekao. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 99,80 zł, co stanowi spadek o 4,77%. Na mocnym minusie znalazł się też mBank, tracąc 2,74%. Kurs akcji BNP Paribas spadł dzisiaj o 2,22%.

Po czerwonej stronie rynku zakończyły dzień spółki z grupy Leszka Czarneckiego. Getin Holding stracił 1,3%, a Idea Bank 0,63%.

Kurs akcji ING także spadł dzisiaj o 0,63%. Na koniec sesji za akcje ING płacono 188,80 zł. Bank PKO BP zakończył dzień niewielkim spadkiem o 0,39%. Millennium stracił 0,36%. Alior Bank zakończył sesję na symbolicznym minusie o 0,27%.

Bank Handlowy zakończył notowania na poziomie poprzedniego zamknięcia, który wyniósł 52 zł. Dla BOŚ też nie była to zbyt ciekawa sesja. Bank zakończył dzień na poziomie 6,92 zł.

Wśród spółek z sektora bankowego zieloną perełką okazał się dzisiaj Santander Bank Polska, zyskując 2,47%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 281,80 zł.

Pierwsza w tym tygodniu sesja nie sprzyjała też spółkom energetycznym. Wśród spółek należących do tego sektora najmocniej stracił dzisiaj Tauron. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,715 zł, co stanowi spadek o 3,87%. PGE zakończyła dzień spadkiem o 1,93%. Po czerwonej stronie rynku znalazła się także Enea, tracąc 0,22%. Wśród spółek energetycznych zieloną perełką okazała się Energa. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 7,20 zł, co stanowi wzrost o 4,58%.

Dzisiejsza sesja była udana dla spółek z branży telekomunikacyjnej. Wśród nich najmocniej zyskała Orange. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 6,64 zł, co stanowi wzrost o 3,91%. Play zakończył dzień na plusie o 0,92%. Netia zyskała 0,88%. Po czerwonej stronie rynku znalazł się natomiast Cyfrowy Polsat, tracąc 1,5%.

Po niemal całomiesięcznej nudnej konsolidacji, dla spółki XTB była to druga z rzędu wzrostowa sesja. Kurs akcji brokera dzisiaj wzrósł o 1,97%. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,62 zł. W trakcie sesji za akcje spółki najwięcej płacono 3,70 zł.

FXMAG akcje play w górę. tauron mocno w dół. energa, santander i xtb zielonymi perełkami. nudna sesja dla alior banku, ing i boś play akcje play tauron akcje tauron polska energia tauron polska energia energa santander santander bank polska xtb alior bank akcje alior bank ing ing bsk ing bank boś gpw 1


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk