• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank BOŚ ING XTB

Na środowej sesji na GPW indeks WIG20 stracił 0,53%. mWIG40 natomiast zyskał 0,14%. sWIG80 zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,07%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,37%.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała bankom, jednak znalazły się wśród nich zielone perełki. Najmocniej zyskał BNP Paribas. Na koniec sesji cena akcji banku wyniosła 73,20 zł, co stanowi wzrost o 3,10%. Na sporym plusie zakończył notowania także Getin Holding, zyskując 1,99%. W końcówce sesji za akcje Getin płacono 1,54 zł. Bank Handlowy zakończył dzień na lekkim plusie o 0,37%, a Millennium o 0,17%.

Bank Pekao zakończył notowania na poziomie poprzedniego zamknięcia, który wyniósł 100,90 zł.

Pozostałe banki znalazły się po czerwonej stronie rynku. Bank PKO BP stracił 1,43%. Kurs akcji mBanku spadł o 1,70%. Santander Bank Polska zakończył sesję na minusie o 1,04%, a Alior Bank o 0,51%.

Na sporym minusie znalazł się dzisiaj BOŚ, tracąc 2,02%. Idea Bank zakończył sesję na minusie o 1,27%. ING stracił 0,97%.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała spółkom energetycznym. Kurs akcji Tauronu spadł o 3,34%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 1,532 zł. Enea też znalazła się dzisiaj na mocnym minusie, tracąc 2,93%. PGE straciła 1,85%. Po zielonej stronie rynku znalazła się Energa, kończąc notowania na symbolicznym plusie o 0,07%. Na koniec sesji za akcje spółki Energa płacono 7,54 zł.

Wśród spółek należących do branży telekomunikacyjnej, jedynie Play zakończył dzisiejsze notowania na plusie. Na koniec sesji cena akcji Play wyniosła 38 zł, co stanowi wzrost o 1,12%. Pozostałe spółki telekomunikacyjne zakończyły dzień na czerwono. Wśród nich najmocniej stracił Cyfrowy Polsat. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 27,80 zł, co stanowi spadek o 3,27%. Spółka Orange straciła 2,36%. Netia natomiast zakończyła notowania na niewielkim minusie o 0,22%.

Czytaj także: Ponad 50 milionów złotych kary dla sieci Plus (Cyfrowy Polsat) za bezprawne naliczanie dodatkowych opłat

Nowy rok nie rozpoczął się zbyt dobrze dla spółek należących do Zygmunta Solorza-Żaka. Na początku stycznia Cyfrowy Polsat otrzymał 35 mln złotych kary za utrudnianie dostępu do darmowych kanałów podczas piłkarskiego Euro 2016. Teraz zaś UOKiK nałożył jeszcze wyższą karę na Polkomtel, spółkę będąca .. Czytaj
Ponad 50 milionów złotych kary dla sieci Plus (Cyfrowy Polsat) za bezprawne naliczanie dodatkowych opłat

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył dzisiejszą sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,70%. Na koniec notowań za akcje PZU inwestorzy płacili 41,60 zł.

Spółka XTB zakończyła notowania na plusie o 1,65%. Na koniec sesji cena akcji brokera wyniosła 3,70 zł. Na akcjach XTB dzisiaj miało miejsce tylko 5 transakcji.

 

Jeśli interesujesz się giełdą, koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W tym odcinku zastanawiamy się, ile razy jeszcze CD Projekt przełoży premierę gry Cyberpunk, debatujemy nad nagrodami za to, co dopiero się wydarzy i wspominamy Czarny Czwartek!


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk