• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank ING BOŚ PZU XTB

Piątkową sesję na GPW większość spółek zakończyła po czerwonej stronie rynku. Indeks WIG20 spadł o 0,74%. mWIG40 zakończył sesję na symbolicznym plusie o 0,04%. sWIG80 zyskał 0,3%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,51%.

Nie była to udana sesja dla banków. Po ostatnich wzrostowych sesjach kurs akcji Alior Banku dzisiaj spadł o 5,57%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 28,46 zł.

Bank Millennium zakończył sesję spadkiem o 2,64%. Na koniec dnia za akcje Millennium inwestorzy płacili 5,90 zł.

Kurs akcji BNP Paribas spadł dzisiaj o 2,24%. Santander Bank Polska także znalazł się po czerwonej stronie rynku, tracąc 2,28%. mBank zakończył sesję spadkiem o 2,05%. Idea Bank stracił 1,94%. Kurs akcji Banku Pekao spadł dzisiaj o 0,85%. ING znalazł się na niewielkim minusie, tracąc 0,41%. Największy polski bank PKO zakończył dzień na symbolicznym minusie 0,03%.

Wśród banków po zielonej stronie rynku znalazł się BOŚ, zyskując 0,57%. Getin zakończył sesję symbolicznym wzrostem o 0,27%. Indeks WIG-Banki dzisiaj stracił 1,02%.

Na piątkowej sesji zyskiwały spółki energetyczne. Indeks WIG-Energia wzrósł o 3,04%. Wśród spółek z tego sektora najmocniej zyskała Enea, kończąc dzień wzrostem o 4,05%. Mocno wzrósł także kurs akcji PGE. Na koniec sesji za akcje PGE płacono 9,52 zł, co stanowi wzrost o 4,02%. Tauron także znalazł się na sporym plusie, zyskując 2,7%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,86 zł. Energa także zakończyła sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,75%.

Wśród spółek telekomunikacyjnych liderem wzrostów okazał się Play, zyskując 1,68%. W końcówce sesji za akcje Play płacono 30,30 zł. Spółka Orange również zakończyła dzień po zielonej stronie rynku. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 6,33 zł, co stanowi wzrost o 1,04%. Spółka Cyfrowy Polsat natomiast zakończyła sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył dzień po zielonej stronie rynku, zyskując 0,40%. Na koniec sesji za akcje PZU inwestorzy płacili 37,97 zł.

Kurs akcji brokera XTB przez większą część sesji znajdował się na minusie. Ostatecznie spółka zakończyła sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia, wynoszącym 3,50 zł. W trakcie sesji za akcje XTB najmniej płacono 3,42 zł. Przed sesją spółka przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

Czytaj także: XTB ze świetnym wynikiem kwartalnym, ale na mocnym minusie od początku roku

Największy polski dom maklerski, którym jest X-Trade Brokers, opublikował w piątek 8 listopada wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Zgodnie z opublikowanymi pod koniec października wstępnymi rezultatami, okazały się one znacznie lepsze niż rok temu, jak i w poprzednim kwartale. Mimo tego, na p.. Czytaj
XTB ze świetnym wynikiem kwartalnym, ale na mocnym minusie od początku roku


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk