• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Millennium BOŚ Alior Bank XTB Netia

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się wzrostami dla większości spółek. Najmocniej rosnącym sektorem okazało się górnictwo. Indeks WIG- Górnictwo zyskał dzisiaj 4,65%. Najmocniej rosnącą spółką z tego sektora była JSW, która dzisiaj zyskała 16,34%. Mocnym wzrostem zakończyła sesję także spółka LW Bogdanka, która dzisiaj zyskała 7,36%. Koncern miedziowy KGHM znalazł się na solidnym plusie, zyskując 3,45%.

Na poniedziałkowej sesji rosły także ceny akcji spółek energetycznych. Indeks WIG-Energia zyskał 2,1%. Spółka Tauron zakończyła sesję na poziomie 1,72 zł, co stanowi wzrost o 2,56%. Mocno zyskała także spółka Energa, zyskując 2,75%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,35 zł. Kurs akcji PGE wzrósł o 2,36%, wynosząc na koniec sesji 8,42 zł. Spółka energetyczna Enea zyskała natomiast 1,18%. Na zamknięciu sesji cena akcji spółki wyniosła 8,60 zł, co stanowiło dzisiejsze maksimum.

Indeks WIG-Bank dzisiaj zyskał 1,01%. Santander Bank Polska zakończył sesję wzrostem o 1,8%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 306 zł. W trakcie sesji za akcje Santander inwestorzy najwięcej płacili 309 zł. W tym momencie kurs akcji banku wydaje się zmierzać ku wrześniowym maksimom w okolicach 320 zł.

FXMAG akcje play w górę. tauron i energa na solidnym plusie. santander, millennium i boś też zyskują. alior bank i xtb na zielono. netia po czerwonej stronie rynku gpw energa tauron boś millennium bank millennium play santander santander bank polska alior bank xtb akcje alior bank netia 1

 

Na solidnym plusie zakończyły sesję największe polskie banki PKO BP oraz Pekao. PKO BP zyskał 1,2%, a Pekao 1,22%. Kurs akcji Banku Handlowego także wzrósł o 1,2%. Bank Millennium zakończył dzień wzrostem o 0,9%. Na koniec sesji za akcje Millennium płacono 6,20 zł. Bank BOŚ zyskał 0,86%. Na zamknięciu cena akcji BOŚ wyniosła 7 zł.

Alior Bank zakończył sesję na symbolicznym plusie o 0,16%. Na koniec dnia kurs akcji banku wyniósł 38,10 zł.

Po czerwonej stronie rynku zakończył sesję mBank. Na koniec sesji za akcje banku inwestorzy płacili 375 zł, co stanowi spadek o 0,85%.

Spółki z grupy Leszka Czarneckiego, które zaliczają się do indeksu WIG-Banki, zakończyły sesję na minusie. Getin stracił 2,1%, a Idea Bank 1,36%. Getin Noble Bank zakończył natomiast dzień na symbolicznym plusie o 0,34%.

Na poniedziałkowej sesji indeks WIG-Telekomunikacja zyskał 0,54%. Wśród spółek z tego sektora, na największym plusie zakończyła sesję Orange. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 5,90 zł, co stanowi wzrost o 2,79%. Po zielonej stronie rynku zakończyła sesję także spółka Play, która zyskała 1,78%. Na koniec dnia za akcje Play inwestorzy płacili 29,72 zł.

Po czerwonej stronie rynku zakończyły sesję spółki Cyfrowy Polsat i Netia. Na koniec sesji kurs akcji spółki Netia wyniósł 4,71 zł, co stanowi spadek o 2,89%. Cyfrowy Polsat zakończył sesję na poziomie 27,20 zł, tracąc 0,8%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył sesję wzrostem o 1,55%. Na koniec dnia za akcje spółki płacono 37,33 zł.

Broker XTB zakończył sesję wzrostem o 1,59%. Na zamknięciu cena akcji spółki XTB wyniosła 3,20 zł. W trakcie sesji najwięcej za akcje XTB płacono 3,27 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk