• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank ING PZU XTB

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,59%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił natomiast 0,55%.

Spośród spółek należących do indeksu WIG20, 7 walorów zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 11 po czerwonej stronie rynku.

Na największym plusie zakończył sesję Play, zyskując 3,64%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 31,30 zł. W trakcie sesji za akcje Play inwestorzy najwięcej płacili 31,44 zł. Wczoraj po sesji spółka przedstawiła dobre wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

Czytaj także: Play z wynikami finansowymi. To był rekordowy kwartał dla spółki

Spółka z branży telekomunikacyjnej Play przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem.   12 listopada po zakończeniu sesji na GPW spółka Play opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Przychody wyniosły 1,8 mld zł wobec 1,71 mld zł w anal.. Czytaj
Play z wynikami finansowymi. To był rekordowy kwartał dla spółki

Wśród liderów wzrostów znalazł się także Alior Bank. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 29,20 zł, co stanowi wzrost o 3,47%. W trakcie sesji za akcje Alior Banku inwestorzy najwięcej płacili 29,66 zł.

Na środowej sesji mocno zyskały spółki z grupy Leszka Czarneckiego. Kurs akcji Getin Holding wzrósł dzisiaj o 14,3%. Idea Bank zakończył sesję wzrostem o 7,19%.

Wśród banków na największym minusie zakończył sesję Santander Bank Polska, tracąc 1,76%. Na koniec sesji za akcje banku Santander płacono 301,80 zł.

Bank Millennium także zakończył sesję po czerwonej stronie rynku. Na koniec sesji cena akcji Millennium wyniosła 5,985 zł, co stanowi spadek o 1,72%.

ING zakończył sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia, który wyniósł 193 zł. Bank BNP Paribas także zakończył sesję bez zmian, na poziomie 62,20 zł.

Po ostatnich udanych sesjach dla spółek z sektora energetycznego, dzisiaj nadeszły mocne spadki. Liderem spadków okazała się PGE, tracąc 7,42%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 9,036 zł. W trakcie sesji za akcje PGE najmniej płacono 8,98 zł. Wczoraj spółka przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Były one zgodne z oczekiwaniami rynku, ale inwestorów zmartwiła prognoza dotycząca wyniku EBITDA na kolejny rok.

Czytaj także: PGE ze znaczną poprawą wyników - prawie 30% wyższy zysk niż rok temu

Polska Grupa Energetyczna we wtorek 12 listopada po zakończeniu sesji opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Okazały się one znacznie lepsze niż rok temu, zarówno pod względem zysków, jak i przychodów, co było zgodne z wcześniejszymi szacunkami spółki. Mimo tego, że optymistyczne wy.. Czytaj
PGE ze znaczną poprawą wyników - prawie 30% wyższy zysk niż rok temu

Na dzisiejszej sesji mocno spadł także kurs spółki energetycznej Enea. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 8,915 zł, co stanowi spadek o 6,65%.

Energa zakończyła sesję na sporym minusie, tracąc 3,59%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 6,58 zł.

Po czerwonej stronie rynku znalazł się także Tauron, tracąc 1,44%. Na koniec notowań za akcje Tauronu płacono 1,85 zł. Indeks sektorowy WIG-Energia dzisiaj stracił 5,43%.

Dla największej spółki ubezpieczeniowej PZU nie była to zbyt ciekawa sesja. Spółka zakończyła dzień na symbolicznym plusie o 0,03%. Na zamknięciu za akcje PZU płacono 38 zł.

Dla XTB także nie była to ciekawa sesja, którą spółka zakończyła na poziomie wczorajszego zamknięcia, wynoszącym 3,50 zł. Na akcjach spółki XTB dzisiaj miała miejsce tylko jedna transakcja.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk