• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank XTB BOŚ ING

Środową sesję większość spółek na GPW zakończyło po czerwonej stronie rynku. Nie była to udana sesja dla spółek energetycznych. Wśród nich największy spadek zaliczyła Energa, tracąc 2,53%. Na zamknięciu cena akcji spółki Energa wyniosła 6,17 zł, co stanowiło dzisiejsze minimum. Spółka energetyczna Enea natomiast straciła dzisiaj 1,11%. Na czerwono zakończyła dzień także spółka PGE. Na zamknięciu cena akcji PGE wyniosła 8,42 zł, co stanowi spadek o 0,75%. Spółka Tauron zakończyła dzień na niewielkim minusie o 0,35%. W końcówce sesji za akcje Tauronu inwestorzy płacili 1,72 zł. Na środowej sesji indeks WIG-Energia stracił 0,78%.

Na symbolicznym plusie zakończył sesję indeks WIG-Banki, zyskując 0,03%. Wśród banków na największym minusie zakończył dzień Getin Holding, który wczoraj był najmocniej rosnącą spółką z tego sektora. Na zamknięciu cena akcji Getin Holding wyniosła 1,35 zł, co stanowi spadek o 2,46%. Idea Bank stracił natomiast 1,79%.

Bank BOŚ zakończył dzień na minusie o 0,85%. Na zamknięciu sesji cena akcji banku wyniosła 6,96 zł. ING zakończył sesję na minusie o 0,7%. Największy polski bank PKO BP stracił dzisiaj 0,18%.

Nie była to zbyt ciekawa sesja dla Alior Banku, który zakończył ją w okolicach poprzedniego zamknięcia na symbolicznym minusie, tracąc 0,1%. W końcówce sesji cena akcji Alior Banku wyniosła 38,20 zł.

Wśród banków na największym plusie zakończył dzień Pekao, który zyskał 0,6%. Santander Bank Polska zyskał natomiast 0,31%. Na koniec sesji cena akcji Santander wyniosła 320,20 zł. Bank Handlowy zakończył dzień na symbolicznym plusie o 0,19%.

Indeks WIG-Telekomunikacja dzisiaj stracił 1,53%. Największy spadek wśród spółek z tego sektora zaliczył Play. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 29 zł, co stanowi spadek o 2,23%. Cyfrowy Polsat stracił natomiast 1,58%. Netia zakończyła sesję spadkiem o 1,04%. Na koniec sesji za akcje Netii płacono 4,74 zł. Spółka Orange straciła natomiast 1%.

Broker XTB zakończył dzisiejszą sesję na minusie o 0,62%. Na zamknięciu cena akcji spółki XTB wyniosła 3,21 zł.

Ciekawym wydarzeniem środowej sesji był debiut spółki gamingowej Sonka na rynku NewConnect.

Czytaj także: Sonka debiutuje na NewConnect - ponad 67% wzrostu na otwarciu

Kontrolowana przez PlayWay spółka gamingowa Sonka zadebiutowała w środę 23 października na NewConnect. Już na samym otwarciu akcje spółki zyskały ponad 66%, aktualnie zaś znajdują się na 20% plusie. Jest to kolejny w ostatnim czasie udany debiut młodej spółki z sektora gamingowego na „małym parkieci.. Czytaj
Sonka debiutuje na NewConnect - ponad 67% wzrostu na otwarciu

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk