• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander ING BOŚ Alior Bank PZU XTB Netia

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się wzrostowo dla większości spółek. Wśród banków na największym plusie sesję zakończył Idea Bank. Na zamknięciu cena akcji Idea Bank wyniosła 2,78 zł, co stanowi wzrost o 6,11%. Mocnym wzrostem zakończył sesję także Getin, który zyskał 4,82%. Wśród największych banków wzrostem wyróżniał się Alior Bank, który przed sesją przedstawił wyniki finansowe za III kwartał. Na koniec sesji cena akcji Alior Banku wyniosła 29,34 zł, co stanowi wzrost o 4,41%.

Największy polski bank PKO BP zyskał 1,06%. Bank Pekao zakończył natomiast sesję na minusie, tracąc 0,60%.

Santander Bank Polska zakończył sesję po czerwonej stronie rynku, tracąc 1,12%. W końcówce sesji za akcje Santander płacono 317,40 zł. Na minusie dzień zakończyły także ING i BOŚ, tracąc 1,11%.

Wśród banków na największym minusie sesję zakończył Bank Handlowy, którego kurs dzisiaj spadł o 3,39%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 49,90 zł.

Wśród spółek energetycznych najmocniej zyskała Energa. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 6,37 zł, co stanowi wzrost o 2,08%. Tauron zakończył sesję na mocnym plusie, zyskując 1,46%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,73 zł. PGE zakończyła sesję wzrostem o 1,17%. Spółka energetyczna Enea zakończyła dzień na symbolicznym plusie, zyskując 0,12%.

Wtorkowa sesja nie była zbyt udana dla spółek z branży telekomunikacyjnych. Spółka Play zakończyła dzień spadkiem o 1,51%. Na koniec sesji cena akcji Play wyniosła 30 zł. Po czerwonej stronie rynku znalazła się także Netia, tracąc 0,88%. Spółka Cyfrowy Polsat zakończyła dzień na symbolicznym plusie, zyskując 0,07%. Kurs akcji spółki Orange wzrósł natomiast o 0,46%.

Nie była to zbyt ciekawa sesja dla największego polskiego ubezpieczyciela PZU, który zakończył dzień na symbolicznym plusie o 0,13%. Na koniec sesji za akcje PZU inwestorzy płacili 37,59 zł.

Spółka XTB zakończyła dzień na niewielkim minusie, tracąc 0,29%. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,48 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk