• Odbierz prezent
Play przejmie Virgin Mobile

22 kwietnia Play poinformował, że jego spółka zależna P4 podpisała przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska.

 

22 kwietnia po sesji na GPW spółka Play poinformowała w swym komunikacie, że P4 sp. z o.o. - spółka zależna Play Communications podpisała przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska za kwotę 60,7 mln zł.

Play poinformował, że transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne Play finansowanie zewnętrzne i będzie podlegało określonym korektom związanym z procedurą tzw. closing accounts.

W komunikacie dodano, że Virgin Mobile Polska wymaga zgody antymonopolowej prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Według spółki, nabycie Virgin Mobile, przy uwzględnieniu kosztów integracji i przewidywanych synergii, powinno mieć pozytywny wpływ na wyniki w ciągu 24 miesięcy od daty transakcji.

Sieć Virgin Mobile rozpoczęła działalność w Polsce od 2012 r. W 2017 r. Play poinformował o zamiarze przejęcia pakietu całościowego Virgin Mobile w 2020 roku.

Na środowej sesji na GPW kurs akcji Play wynosił 32,30 zł.

Notowania: PLAY Communications SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLY/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk