• Odbierz prezent
Podpisanie aneksu do umowy między P4 i Orange dzień debiucie Play - jak wpłynęło na notowania Play?
Z artykułu dowiesz się:

- O podpisaniu aneksu do umowy między p4 i Orange
- Jak kształtuje się dziś kurs akcji Play Communications

Wczorajszy debiut Play był niezwykle emocjonujący. Dla akcjonariuszy Play nie zakończył się on dobrze, choć mogło być dużo gorzej. Dziś jednak Play odrabia wczorajsze straty i jest na niewielkim plusie w stosunku do ceny z IPO.

 

Notowania Play - kurs akcji odrabia straty

Wczorajszy debiut Play na GPW nie przyniósł akcjonariuszom zysków. Notowania Play znajdowały się przez moment nawet 5% na minusie, jednak dzień zakończył się ze stratą 1,39% na akcjach Play.

Dziś, akcje Play radzą sobie zdecydowanie lepiej niż wczoraj. Około godziny 14:40 kurs akcji Play zyskiwał 2,34% w stosunku do wczorajszego zamknięcia. W związku z tym wyszedł on powyżej kursu z wczorajszego otwarcia.

Kurs akcji Play dzień po debiucie 

 

Umowa Play z Orange

Wzrost kursu akcji Play można wiązać m.in. z aneksem do umowy podpisanym pomiędzy P4 sp. z o.o., należącą do Play Communications oraz Orange Polska S.A. Jak poinformowała Orange Polska w raporcie 17/2017, aneks zakłada czteroletni okres współpracy, licząc od lipca 2017 r.

"Aneks ten zmienia dotychczasowe warunki współpracy, przede wszystkim poprzez odejście od formuły rozliczania per minuta bądź gigabajt a przejście na konkretne pakiety usług, gwarantujące minimalną kwotę przychodów dla Orange Polska (take-or-pay)" - czytamy w raporcie.

 


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk