• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank XTB Getin Holding

Wtorkową sesję na GPW większość spółek zakończyła na plusie. Wśród banków wyróżniał się Getin Holding, który zyskał 14%. Dwucyfrowym wzrostem zakończył sesję także Idea Bank. Na koniec sesji cena akcji Idea Banku wzniosła 2,8 zł, co stanowi wzrost o 10,67%. Wzrosty te stanowiły reakcję na informację o zamiarze sprzedaży przez Getin Holding ukraińskich spółek.

Czytaj także: Getin Holding chce pozbyć się ukraińskich spółek. Euforia na bankach Leszka Czarneckiego

Getin Holding poinformował we wtorek 22 października o podpisaniu z funduszem private equity listu intencyjnego w sprawie sprzedaży ukraińskich spółek należących do holdingu. Informacja ta spotkała się z wyjątkowo optymistyczną reakcją akcjonariuszy spółek Leszka Czarneckiego - notowania zarówno Get.. Czytaj
Getin Holding chce pozbyć się ukraińskich spółek. Euforia na bankach Leszka Czarneckiego

Na dzisiejszej sesji wśród największych banków mocno zyskał Santander Bank Polska. Na zamknięciu cena akcji Santander wyniosła 319,20 zł, co stanowi wzrost o 4,66%. Cena ta stanowiła dzisiejsze maksimum. W tym momencie kurs akcji znajduje się na poziomie wrześniowego maksimum.

FXMAG akcje play pod kreską. tauron i energa bez większych zmian. santander mocno w górę. alior bank na lekkim plusie. xtb zyskuje. getin holding liderem sesji play tauron akcje tauron polska energia energa santander santander bank polska alior bank akcje alior bank xtb getin holding akcje getin getin gpw 1

 

W dzisiejszym dniu mBank zyskał 1,44%. Na koniec sesji za akcje mBanku płacono 380,4 zł. Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP wzrósł o 1,34%. Drugi największy polski bank Pekao zakończył sesję zyskując 0,74%.

Na sporym plusie zakończył dzisiejszą sesję Bank Handlowy, którego cena wzrosła o 2,76%, na koniec dnia wynosząc 52,10 zł. Wzrostem o 1,38% zakończył sesję bank BNP Paribas.

Bank Millennium zyskał dzisiaj 0,56%. Niewielkim wzrostem zakończył sesję Alior Bank, zyskując 0,37%. Na zamknięciu cena akcji Alior Banku wyniosła 38,24 zł. Indeks WIG-Banki zyskał 1,56%.

Dzisiejsza sesja nie była zbyt ciekawa dla spółek energetycznych. Indeks WIG-Energia zyskał 0,29%. Spółka PGE zakończyła sesję wzrostem o 0,76%. Na koniec sesji cena akcji PGE wyniosła 8,48 zł. Spółka Tauron zakończyła sesję na symbolicznym plusie o 0,29%. Na zamknięciu cena akcji Tauronu wyniosła 1,73 zł. Spółka Energa zakończyła sesję na niewielkim minusie, tracąc 0,31%. Na koniec sesji za akcje Energi inwestorzy płacili 6,33 zł. Spółka energetyczna Enea zakończyła dzień spadkiem o 0,76%.

Wtorkowa sesja była udana dla spółek z branży telekomunikacyjnej. Najmocniej wśród spółek z tego sektora zyskał Cyfrowy Polsat. Na zamknięciu cena akcji spółki Cyfrowy Polsat wyniosła 27,88 zł, co stanowi wzrost o 2,5%. Na solidnym plusie zakończyła sesję także spółka Orange, która zyskała 2,03% Na koniec sesji za akcje Orange inwestorzy płacili 6,02 zł. Netia także zakończyła sesję na plusie. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 4,79 zł, co stanowi wzrost o 1,7%. Spółka Play zakończyła sesję na symbolicznym minusie o 0,20%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 29,66 zł. Na wtorkowej sesji indeks WIG-Telekomunikacja zyskał 1,84%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył sesję wzrostem o 0,46%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 37,50 zł.

Spółka XTB zakończyła dzień po zielonej stronie rynku, zyskując 0,94%. Na koniec sesji cena akcji XTB wyniosła 3,23 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk