• Odbierz prezent
Play Orange Cyfrowy Polsat Santander Pekao Alior Bank GPW

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 0,51%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1793,36 pkt. mWIG40 zyskał 0,19%. Indeks małych spółek sWIG80 natomiast zakończył dzień na minusie o 0,28%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,36%.

 

Cyfrowy Polsat, Play i Orange w górę

Czwartkowa sesja sprzyjała spółkom z branży telekomunikacyjnej. Liderem wzrostów był dzisiaj Cyfrowy Polsat, który zyskał 3,54%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 27,48 zł. Play zyskał 1,38%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 29,40 zł. Spółka Orange też zakończyła dzień na solidnym plusie. Na koniec sesji akcje spółki kosztowały 6,24 zł, co stanowi wzrost o 1,22%.

 

Santander na solidnym plusie, mBank i Alior Bank pod kreską

Wśród największych banków najlepiej dzisiaj wypadł Santander Bank Polska, zyskując 2%. Na koniec sesji za akcje banku inwestorzy płacili 184 zł. Bank PKO BP zakończył dzień na symbolicznym plusie o 0,04%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 22,82 zł. Bank Pekao stracił 0,73%. Na koniec notowań za akcje Pekao płacono 54,20 zł. mBank zakończył sesję na minusie o 0,17%, a Alior Bank o 0,24%.

 

Idea Bank, Getin i Millennium na minusie

Mniejsze banki też zakończyły sesję po czerwonej stronie rynku. Wśród nich na największym minusie zakończył sesję Getin Holding. Na koniec notowań za akcje Getin płacono 1,036 zł, co stanowi spadek o 3,18%. Getin dzisiaj poinformował, że warunkowa umowa dotycząca sprzedaży ukraińskich aktywów uległa rozwiązaniu.

Czytaj także: Idea Bank Ukraina pozostanie w rękach Getin Holding

25 czerwca Getin Holding poinformował, że nie dojdzie do realizacji umowy sprzedaży Idea Bank Ukraina.   25 czerwca 2020 r. Getin Holding poinformował w swym komunikacie, że w tym dniu warunkowa umowa sprzedaży 100% udziałów Idea Bank Ukraina zawarta z potencjalnym nabywcą uległa rozwiązaniu. War.. Czytaj
Idea Bank Ukraina pozostanie w rękach Getin Holding

Idea Bank zakończył sesję na minusie o 1,09%, a Getin Noble Bank o 1,81%. BOŚ stracił 2,65%. Bank Millennium zakończył dzień na minusie o 1,35%. Najlepiej wypadł BNP Paribas, kończąc sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia, który wyniósł 50 zł.

 

Tauron i KGHM zyskują

Kurs akcji Tauronu wzrósł o 2,05%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 2,588 zł. KGHM zyskał 1,47%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 89,86 zł.

Orlen zakończył dzień na plusie o 0,84%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 64,62 zł. W dzisiejszym dniu Grupa PKN Orlen poinformowała o swych planach dotyczących ekspansji w Chinach.

Czytaj także: Orlen będzie miał własną spółkę w Chinach

25 czerwca w swym komunikacie prasowym Orlen poinformował, że zamierza w tym roku założyć spółkę w Chinach.   25 czerwca w swym komunikacie PKN Orlen poinformował, że w drugiej połowie 2020 r. otworzy spółkę Orlen China, która zajmie się bezpośrednią sprzedażą produktów Grupy Orlen na rynku chińsk.. Czytaj
Orlen będzie miał własną spółkę w Chinach


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk