• Odbierz prezent
Play Orange Alior Bank Millennium BOŚ Santander Tauron Energa XTB

Środową sesję na GPW na solidnym plusie zakończył bank Pekao, który zyskał 2,11%. Dzisiejszy dzień zakończył się także wzrostem dla Alior Banku, który w ostatnim czasie był notowany na coraz niższych minimach. W pierwszej połowie sesji kurs akcji banku zaliczył spadek do poziomu 32,98 zł, tym samym wyznaczając kolejne historyczne minimum. W dalszej części sesji kurs Alior Banku zaczął rosnąć, sięgając 34,88 zł. Na koniec sesji cena akcji Alior Banku wyniosła 34,12 zł, co stanowi wzrost o 1,13%.

Wśród największych banków po czerwonej stronie rynku znalazł się Santander Bank Polska, którego cena akcji spadła o 1,3%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 287,4 zł. W trakcie sesji za akcje Santander najmniej płacono 285,6 zł.

Wśród mniejszych banków liderem wzrostów okazał się BOŚ, który zyskał 4,73%. Na koniec sesji za akcje BOŚ płacono 7,08 zł. Solidnym wzrostem zakończył dzisiejszą sesję także Bank Millennium, którego kurs akcji wzrósł o 3,35%. Na zamknięciu cena akcji Millennium wyniosła 5,71 zł. Na środowej sesji indeks WIG-banki zyskał 0,41%.

Najmocniej tracącym sektorem okazały się na dzisiejszej sesji spółki energetyczne. Indeks WIG-Energia stracił 2,12%. Liderem spadków była spółka PGE, której kurs akcji zaliczył spadek o 3,44%. Na minusie znalazła się także Enea, która straciła 1,04%. Cena akcji spółki Tauron na koniec sesji wyniosła 1,62 zł, co stanowi spadek o 0,8%. Najmniej straciła Energa, której cena akcji na koniec sesji wyniosła 6 zł, co stanowi spadek o 0,66%.

Wśród spółek telekomunikacyjnych największym wzrostem zakończył dzisiejszą sesję Play. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 29,40 zł, co stanowi wzrost o 2,8%. Po zielonej stronie rynku znalazła się także Netia, która zyskała 2,02%. Cyfrowy Polsat zakończył sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia. Wśród spółek z sektora telekomunikacyjnego czerwoną wisienką okazała się Orange, której kurs spadł o 1,08%.

Broker XTB zakończył sesję na plusie o 3,9%. Cena akcji spółki wyniosła 3,20 zł. W ciągu całej sesji na akcjach XTB zawarto dwie transakcje.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk