• Odbierz prezent
Play ZM Kania Getin Idea Bank Tauron Energa Alior Bank XTB Santander

Play liderem wzrostów w WIG20

Na środowej sesji na GPW wśród największych spółek niewątpliwie wyróżniał się Play. W trakcie sesji cena akcji spółki zaliczyła nawet chwilowy wzrost o 4%. Ostatecznie na zamknięciu sesji cena akcji Play wyniosła 27,30 zł, co stanowi wzrost o 2,79%.

 

Duże wzrosty na Getin Holding, Getin Noble i Idea Banku

Jednak to wzrosty wśród mniejszych spółek były szczególnie spektakularne. Wyróżniały się tutaj spółki z grupy Leszka Czarneckiego. Spośród nich największym wzrostem mógł się pochwalić Getin Holding, którego cena akcji wzrosła o 21,62%. Imponujące wzrosty zaliczył też Getin Noble Bank – o 20,96%, a także Idea Bank, którego kurs wzrósł o 20,85%. Cena akcji Idea Banku na zamknięciu wyniosła 3,28 zł.

FXMAG akcje play najbardziej wzrostową spółką w wig20. wystrzał na akcjach zm kania, getin i idea bank. tauron i energa na plusie. alior bank nadal spada. xtb na historycznym minimum. santander bez większych zmian. play idea bank zm henryk kania gpw getin holding getin idea bank getin noble santander bank millennium millennium tauron energa alior bank alior 1

 

Akcje ZM Henryk Kania wystrzeliły w górę

Niewątpliwie w trakcie środowej sesji najbardziej spektakularnie wyglądał wzrost kursu akcji spółki ZM Henryk Kania. Cena akcji spółki wzrosła o 33,19%. W trakcie sesji minimum ceny wyniosło 0,21 zł, a najwięcej inwestorzy płacili za akcję 0,31 zł. W tym samym dniu poinformowano, że spółka Cedrob planuje wznowienie produkcji w zakładach przetwórczych ZM Kania na początku października.

Czytaj także: ZM Henryk Kania i Cedrob - ratowanie tonącego za ćwierć miliarda złotych. Kurs ZMHK ponad 30% w górę

Spółka Cedrob poinformowała w środę 18 września o wysokości szacunkowych wydatków przeznaczonych na zakup znajdujących się w restrukturyzacji Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Jak przewiduje prezes Cedrobu, przywrócenie do normalnego trybu pracy ZM Henryk Kania może pochłonąć nawet ćwierć miliarda zło.. Czytaj
ZM Henryk Kania i Cedrob - ratowanie tonącego za ćwierć miliarda złotych. Kurs ZMHK ponad 30% w górę

 

Spółki energetyczne na zielono

W trakcie środowej sesji na GPW rosły akcje spółek energetycznych. Spółka Tauron zakończyła sesję wzrostem o 2,09%, a Enea o 2,16%. Pozostałe spółki z tej branży również zakończyły sesję na plusie. Cena akcji PGE wzrosła o 0,78%, a spółki Energa o 0,66%.

 

Mieszana sesja dla banków

Akcje jednego z największych polskich banków – Pekao wzrosły na środowej sesji o 0,95%. PKO BP zakończył sesję na niewielkim plusie – 0,41%. Najgorzej z największych banków wypadł mBank, którego akcje na koniec sesji spadły o 1,71%.

Środowa sesja nie była szczęśliwa dla Alior Banku. Był to drugi z rzędu dzień zakończony na minusie. W trakcie sesji najwięcej za akcję Alior Banku płacono 42,98 zł, a najmniej 41,22 zł. Ostatecznie na zamknięciu sesji cena akcji wyniosła 41,60 zł, co stanowi spadek o 1,47%.

Wyjątkowe szczęście miał bank Santander. Przez całą sesję cena akcji banku utrzymywała się pod kreską, jednak w końcówce sesji udało się wyjść na niewielki plus. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 320,20 zł, co stanowi wzrost o 0,44%.

Spośród mniejszych banków zwraca uwagę Bank Millennium, który dzisiejszą sesję zakończył 4,34% na minusie. Najniższa cena, po której można było zakupić akcje Millennium, wyniosła 6,20 zł. Na zamknięciu za akcję płacono 6,29 zł. Bankowi nie sprzyja negatywny sentyment związany z sytuacją prawną kredytów frankowych, których Millennium ma duży udział w portfelu.

FXMAG akcje play najbardziej wzrostową spółką w wig20. wystrzał na akcjach zm kania, getin i idea bank. tauron i energa na plusie. alior bank nadal spada. xtb na historycznym minimum. santander bez większych zmian. play idea bank zm henryk kania gpw getin holding getin idea bank getin noble santander bank millennium millennium tauron energa alior bank alior 2

 

XTB najniżej w historii

Cena akcji XTB na dzisiejszej spadła o 5,96% i na zamknięciu wyniosła 3 zł. Jest to najniższy poziom na zamknięciu w historii spółki. Spółka znajduje się w trendzie spadkowym. Ma niską płynność, więc pierwsze transakcje w trakcie środowej sesji odbyły się po godzinie 14. W porównaniu z wczorajszą sesją znacznie wzrósł wolumen handlu.

FXMAG akcje play najbardziej wzrostową spółką w wig20. wystrzał na akcjach zm kania, getin i idea bank. tauron i energa na plusie. alior bank nadal spada. xtb na historycznym minimum. santander bez większych zmian. play idea bank zm henryk kania gpw getin holding getin idea bank getin noble santander bank millennium millennium tauron energa alior bank alior 3

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk