• Odbierz prezent
Play Tauron Santander Alior Bank Energa ING BOŚ XTB

Piątkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,48%. mWIG40 wzrósł o 0,89%, a sWIG80 o 0,62%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,57%.

Wśród banków najmocniej zyskał ING. Na koniec sesji za akcje ING płacono 204,50 zł, co stanowi wzrost o 3,07%. Na solidnym plusie zakończył dzień także Bank Pekao, zyskując 2,14%. Kurs akcji Banku Handlowego wzrósł o 0,96%. BOŚ zakończył notowania na lekkim plusie o 0,29%, a BNP Paribas o 0,27%.

Spośród spółek należących do sektora bankowego na największym minusie znalazł się mBank, tracąc 4,1%. Po czerwonej stronie rynku zakończył notowania też Alior Bank, tracąc 1,34%. Santander Bank Polska znalazł się na lekkim minusie o 0,33%, a PKO BP o 0,03%.

Bank Millennium także zakończył sesję na czerwono. Na zamknięciu cena akcji Millennium wyniosła 5,99 zł, co stanowi spadek o 0,5%.

Wśród spółek z grupy Leszka Czarneckiego jedynie Getin Noble Bank zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 2,65%. Getin Holding stracił natomiast 1,37%. Idea Bank zakończył dzień na minusie o 0,84%.

Dla spółki Energa była to kolejna wzrostowa sesja. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 7,30 zł, co stanowi wzrost o 0,55%. Od październikowego dołka kurs akcji Energi powoli, ale systematycznie drobnymi kroczkami pnie się w górę.

FXMAG akcje play na zielono. tauron, santander i alior bank po czerwonej stronie rynku. energa drobnymi kroczkami do góry. ing i boś też zyskują. xtb w dół play akcje play tauron tauron polska energia akcje tauron polska energia santander bank polska santander energa alior bank akcje alior bank ing ing bsk ing bank boś xtb gpw 1

 

Tauron natomiast zakończył dzisiejszą sesję po czerwonej stronie rynku, tracąc 1,09%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 1,63 zł. Na sporym minusie zakończyła dzień Enea. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 7,62 zł, co stanowi spadek o 1,87%. PGE zakończyła notowania na lekkim minusie o 0,56%.

Dzisiejsza sesja sprzyjała spółkom z branży telekomunikacyjnej. Wśród nich na największym plusie znalazł się Cyfrowy Polsat, zyskując 1,23%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 27,94 zł. Spółka Orange zakończyła notowania na plusie o 0,56%, a Play o 0,46%. Netia natomiast zakończyła sesję na poziomie poprzedniego zamknięcia, który wyniósł 4,49 zł.

Ostatnia w tym tygodniu sesja nie była zbyt udana dla brokera XTB. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,81 zł, co stanowi spadek o 3,54%.

 

Interesujesz się giełdą? Koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W tym odcinku dowiesz się, co było najlepszą inwestycją dekady:


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk