• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank Idea Bank ING BOŚ XTB

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,75%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2255,34 pkt. Wśród spółek należących do indeksu WIG20, 7 walorów zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 13 po czerwonej stronie rynku. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,58%. 

Na mocnym plusie zakończyła sesję spółka energetyczna PGE, zyskując 3,53%. Po zielonej stronie rynku znalazł się także Tauron, którego kurs akcji wzrósł o 0,63%. Dla pozostałych spółek energetycznych także była to udana sesja. Energa zakończyła dzień wzrostem o 2,04%. Enea natomiast zyskała 3,38%.

Spośród banków dzisiejszą sesję zakończyły po zielonej stronie rynku tylko dwie spółki. Dla Alior Banku była to trzecia z rzędu wzrostowa sesja. Na zamknięciu cena akcji Alior Banku wyniosła 30 zł, co stanowi wzrost o 2,25%.

Dzisiejszą sesję na plusie zakończył także Santander Bank Polska, zyskując 0,57%. Na koniec sesji cena akcji Santander wyniosła 319,20 zł.

Spośród banków na największym minusie zakończył sesję Bank Millennium. Kurs akcji banku spadł o 3,83%.

Idea Bank i BOŚ zakończyły sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia. ING zakończył dzień na symbolicznym minusie, tracąc 0,10%.

Jastrzębska Spółka Węglowa dzisiaj zyskała 1,77%. W końcówce sesji za akcje JSW płacono 1,77%.

Na mocnym plusie zakończyła dzień także znana spółka z branży gier CD Projekt. Kurs akcji spółki dzisiaj wzrósł o 1,68%.

Spółka telekomunikacyjna Play zakończyła sesję na symbolicznym plusie zyskując 0,13%. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 30,04 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył dzień niewielkim spadkiem o 0,19%. Na koniec sesji za akcje PZU inwestorzy płacili 37,52 zł.

Spółka XTB tym razem zakończyła sesję po zielonej stronie rynku. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,53 zł, co stanowi wzrost o 1,44%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk