• Odbierz prezent
Play Tauron Energa mBank Santander Idea Bank Getin Alior Bank

Wśród spółek z WIG20 największym wzrostem dzisiejszą sesję na GPW zakończył mBank, który zyskał 2,27%. Na solidnym plusie zakończył też dzień Santander Bank Polska. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 291,2 zł, co stanowi wzrost o 1,46%.

Po czerwonej stronie znalazł się natomiast Alior Bank, który zaliczył dzisiaj spadek o 1,98%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 33,74 zł. W trakcie sesji za akcje Alior Banku najmniej płacono 33.02 zł. Po raz kolejny kurs akcji Alior Banku wyznacza nowe historyczne minimum. Od szczytu na początku 2018 r., kiedy cena akcji sięgała okolic 90 zł, kurs Alior Banku spadł o 60%.

FXMAG akcje play na solidnym plusie. tauron i energa po zielonej stronie rynku. mbank liderem sesji, santander też z solidnym wzrostem. idea bank i getin holding wystrzeliły w górę. alior bank na kolejnym minimum play kurs akcji play tauron energa santander santander bank polska alior bank akcje alior bank mbank idea bank getin getin holding getin noble bank gpw 1

 

Mocnym wzrostem zakończyły wtorkową sesję spółki z grupy Leszka Czarneckiego - Idea Bank i Getin Holding. Po mało ciekawym początku sesji, kurs akcji Idea Banku wystrzelił w górę. Dzisiejszy dzień bank zakończył wzrostem o 13,21%. Na zamknięciu cena akcji Idea Banku wyniosła 3 zł. W trakcie sesji za akcje banku najwięcej płacono 3,08 zł.

FXMAG akcje play na solidnym plusie. tauron i energa po zielonej stronie rynku. mbank liderem sesji, santander też z solidnym wzrostem. idea bank i getin holding wystrzeliły w górę. alior bank na kolejnym minimum play kurs akcji play tauron energa santander santander bank polska alior bank akcje alior bank mbank idea bank getin getin holding getin noble bank gpw 2

Podobnie zachował się kurs Getin Holding, który dzisiaj zyskał 11,2%. Na koniec sesji cena akcji Getin Holding wyniosła 1,43 zł. Getin Noble Bank natomiast stracił dzisiaj 3,03%.

Bank Millennium zakończył dzisiejszą sesję wzrostem o 2,6%. Na zamknięciu cena akcji Millennium wyniosła 5,53 zł. W trakcie sesji za akcje banku najwięcej płacono 5,57 zł.

Bank BOŚ znalazł się po czerwonej stronie rynku, tracąc 2,03%. Na koniec sesji cena akcji BOŚ wyniosła 6,76 zł. Wtorkową sesję indeks WIG-Banki zakończył na plusie o 0,25%.

Indeks WIG-Energia wzrósł dzisiaj o 1,17%. Wśród spółek energetycznych największym wzrostem zakończyła sesję PGE. Na zamknięciu cena akcji PGE wyniosła 8,31 zł, co stanowi wzrost o 2,01%. Spółka Tauron zyskała 0,93%. Na koniec sesji za akcje Tauronu płacono 1,64 zł. Energa zakończyła sesję na symbolicznym plusie o 0,25%. Enea natomiast zakończyła sesję na symbolicznym minusie o 0,12%.

Wśród spółek z branży telekomunikacyjnej największym wzrostem zakończył wtorkową sesję Play. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 28,60 zł, co stanowi wzrost o 1,78%.

FXMAG akcje play na solidnym plusie. tauron i energa po zielonej stronie rynku. mbank liderem sesji, santander też z solidnym wzrostem. idea bank i getin holding wystrzeliły w górę. alior bank na kolejnym minimum play kurs akcji play tauron energa santander santander bank polska alior bank akcje alior bank mbank idea bank getin getin holding getin noble bank gpw 3

Orange zakończyła sesję wzrostem o 1,36%. Spółka Cyfrowy Polsat zyskała 0,95%. Jedyną czerwoną wisienką wśród spółek z tego sektora okazała się Netia, która straciła 0,89%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk