• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Alior Bank ING BOŚ Santander XTB Getin Noble Bank

Wtorkową sesję na GPW większość spółek zakończyła po czerwonej stronie rynku. Indeks WIG20 spadł o 1,02%. Indeks mWIG40 zakończył dzień na plusie o 0,31%, sWIG80 zyskał symboliczne 0,04%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,69%.

Wśród spółek z sektora bankowego na największym plusie zakończył sesję Alior Bank. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 30,78 zł, co stanowi wzrost o 2,4%. W trakcie sesji za akcje Alior Banku inwestorzy najwięcej płacili 30,96 zł.

Na solidnym plusie zakończył dzień Bank Handlowy, zyskując 1,79%. Kurs akcji BOŚ wzrósł dzisiaj o 0,57%. Po zielonej stronie rynku znalazł się także ING, zyskując 0,20%.Bank Pekao zakończył sesję na symbolicznym plusie o 0,1%.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała spółkom z grupy Leszka Czarneckiego. Idea Bank zakończył sesję spadkiem o 6,45%. Kurs akcji Getin spadł o 3,64%. Zieloną perełką okazał się natomiast Getin Noble Bank, którego kurs akcji wzrósł dzisiaj o 8,27%.

Bank PKO BP znalazł się natomiast po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,42%. Kurs akcji mBanku spadł dzisiaj o 2,26%. Santander Bank Polska też zakończył dzień na minusie. Na koniec sesji cena akcji banku wyniosła 296,80 zł, co stanowi spadek o 0,54%.

Bank BNP Paribas zakończył dzień spadkiem o 4,07%. Na koniec sesji za akcje banku inwestorzy płacili 66 zł.

Wśród spółek z branży telekomunikacyjnej spółka Orange zakończyła dzień wzrostem o 0,60%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 6,69 zł. Po zielonej stronie rynku znalazł się także Play, zyskując 0,38%. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 31,86 zł. Spółka Cyfrowy Polsat natomiast zakończyła sesję na minusie, tracąc 0,69%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 28,70 zł. Po czerwonej stronie rynku znalazła się też Netia, tracąc 0,22%.

Wtorkowa sesja nie sprzyjała spółkom z sektora energetycznego. Indeks WIG-Energia stracił dzisiaj 1,36%. Wśród spółek energetycznych najmocniej stracił Tauron. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,75 zł, co stanowi spadek o 3,58%. Energa też zakończyła sesję na sporym minusie, tracąc 2,69%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 6,33 zł. Kurs akcji PGE spadł dzisiaj o 1,09%. Enea zakończyła dzień na niewielkim minusie, tracąc 0,46%.

Największa spółka ubezpieczeniowa PZU zakończyła sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,23%. Na zamknięciu cena akcji PZU wyniosła 38,90 zł.

Spółka XTB znalazła się dzisiaj na niewielkim minusie, tracąc 0,29%. Na koniec notowań cena akcji XTB wyniosła 3,49 zł.

Czytaj także: PGE wycofuje się z budowy bloku w Elektrowni Ostrołęka. Enea i Energa zostają na lodzie

Spółka Grupa PGE we wtorek 19 listopada poinformowała o odstąpieniu od negocjacji w sprawie współpracy przy budowie bloku energetycznego w Ostrołęce. Oznacza to, że ogromna i kontrowersyjna inwestycja będzie musiała zostać zrealizowana wyłącznie ze środków finansowych spółek Enea i Energa. Wciąż jed.. Czytaj
PGE wycofuje się z budowy bloku w Elektrowni Ostrołęka. Enea i Energa zostają na lodzie


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk