• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Millennium Getin Alior Bank BOŚ XTB

Po piątkowych mocnych spadkach na GPW, w trakcie poniedziałkowej sesji akcje większości banków poszybowały w górę. Wśród nich na największym plusie zakończył sesję Getin Holding, zyskując 4,07%. Duży wzrost zaliczył dzisiaj także Bank Millennium który ucieszył inwestorów swymi wynikami finansowymi za III kwartał 2019 r. Na zamknięciu sesji cena akcji Millennium wyniosła 6,04 zł. W trakcie sesji za akcje banku najwięcej płacono 6,09 zł.

Czytaj także: Bank Millennium bez poprawy wyników kwartalnych, ale znacznie wyżej od oczekiwań

Bank Millennium w poniedziałek 28 października opublikował skonsolidowane wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się one porównywalne z tymi sprzed roku, szczególnie pod względem osiągniętego zysku, który był o ponad 10% wyższy od oczekiwań analityków. To właśnie dzięki utrzymaniu wyników n.. Czytaj
Bank Millennium bez poprawy wyników kwartalnych, ale znacznie wyżej od oczekiwań

Wśród najmocniej rosnących dzisiaj banków znalazł się także Santander Bank Polska, który zakończył dzień wzrostem o 3%. Na zamknięciu cena akcji Santander wyniosła 316,2 zł. W trakcie sesji za akcje banku najwięcej płacono 317,20zł.

Po czerwonej stronie rynku znalazł się Alior Bank, który dzisiaj kontynuował spadek z poprzednich dni i zaliczył kolejne historyczne minimum. Na zamknięciu dzisiejszej sesji cena Alior Banku wyniosła 30,48 zł, co stanowi spadek o 1,17%.

FXMAG akcje play na lekkim plusie. tauron zyskuje. energa na niewielkim minusie. santander, millennium i getin mocno w górę. alior bank i boś po czerwonej stronie rynku. kurs xtb wystrzelił play akcje play tauron akcje tauron polska energia energa santander santander bank polska bank millennium millennium getin akcje getin getin holding alior bank akcje alior bank xtb boś gpw 1

 

Na sporym minusie zakończył sesję także bank BOŚ, który dzisiaj stracił 1,43%. Na koniec sesji cena akcji BOŚ wyniosła 6,90 zł.

Wśród spółek energetycznych liderem wzrostu okazał się Tauron, który zyskał 0,84%. Na koniec sesji za akcje Tauronu inwestorzy płacili 1,68 zł. Nie była to natomiast ciekawa sesja dla PGE, która zakończyła dzień na minusie o 0,37% i spółki Energa, która straciła 0,24%. Enea natomiast zakończyła sesję na poziomie poprzedniego zamknięcia, który wyniósł 8,43 zł.

Wśród spółek telekomunikacyjnych najmocniej dzisiaj zyskała Orange, której kurs akcji wzrósł o 1,89%. Cyfrowy Polsat zakończył sesję wzrostem o 0,94%. Spółka Play także znalazła się po zielonej stronie rynku, zyskując 0,34%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 29,86 zł. W trakcie sesji za akcje Play najwięcej płacono 30 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył sesję wzrostem o1,24%. Na koniec dnia za akcje PZU inwestorzy płacili 37,56 zł.

Na dzisiejszej sesji mocno zyskała spółka XTB. Kurs akcji brokera wzrósł o 7,1%. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,47 zł. W trakcie sesji za akcje spółki najwięcej płacono 3,63 zł. Inwestorzy ucieszyli się na przedstawione przez XTB wstępne wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

Czytaj także: XTB ze świetnymi wstępnymi wynikami finansowymi - kurs wystrzelił

Największy polski broker, jakim jest X-Trade Brokers, opublikował w poniedziałek 28 października szacunkowe wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Wg wstępnych danych są one znacznie lepsze zarówno w porównaniu do zeszłego roku, jak i poprzedniego kwartału. Mimo ostatnich poważnych problemów wiz.. Czytaj
XTB ze świetnymi wstępnymi wynikami finansowymi - kurs wystrzelił

 

FXMAG akcje play na lekkim plusie. tauron zyskuje. energa na niewielkim minusie. santander, millennium i getin mocno w górę. alior bank i boś po czerwonej stronie rynku. kurs xtb wystrzelił play akcje play tauron akcje tauron polska energia energa santander santander bank polska bank millennium millennium getin akcje getin getin holding alior bank akcje alior bank xtb boś gpw 2


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk