• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank ING BOŚ XTB

Czwartkowa sesja była wzrostowa dla większości spółek na GPW. Indeks WIG20 wzrósł dzisiaj o 2,68%. mWIG40 zyskał 0,17%. sWIG80 zakończył dzień na plusie o 0,54%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał dzisiaj 1,96%.

Wśród banków należących do WIG20 szczególnie wyróżniał się Santander Bank Polska, który zakończył sesję wzrostem o 6,93%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 290 zł. Dobrze wypadły również pozostałe największe banki. Kurs akcji banku Pekao wzrósł dzisiaj o 3,92%. W końcówce sesji za akcje banku płacono 98,56 zł. Alior Bank zyskał 3,81%. mBank zakończył sesję wzrostem o 3,06%. PKO BP zyskał 2,75%.

Mniejsze banki też dały inwestorom powody do zadowolenia. Bank Millennium zakończył dzień solidnym wzrostem o 4,96%. Na koniec sesji za akcje Millennium płacono 5,71 zł. Kurs akcji BNP Paribas wzrósł dzisiaj o 3,24%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 70 zł. Idea Bank zyskał 1,02%. BOŚ zakończył dzień na plusie o 0,59%. Getin Holding zyskał 0,22%.

Wśród banków po czerwonej stronie rynku znalazł się ING, tracąc 0,52%. Bank Handlowy też zakończył sesję na niewielkim minusie, tracąc 0,38%.

Dzisiejsza sesja mniej sprzyjała spółkom z branży energetycznej. Wśród nich na największym minusie znalazł się Tauron, tracąc 4,13%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,625 zł. W tym samym dniu poinformowano o rekomendacji „sprzedaj” wydanej przez Trigon DM z ceną docelową 1,40 zł w raporcie z 4 grudnia.

FXMAG akcje play na lekkim plusie. tauron mocno traci, energa zieloną wyspą. santander i alior bank ostro w górę. ing na czerwono. boś i xtb zyskują play akcje play tauron akcje tauron polska energia energa santander santander bank polska alior bank akcje alior bank ing ing bsk ing bank boś xtb gpw 1

 

PGE zakończyła dzień na minusie o 0,82%, a Enea 0,12%. Energa natomiast dzisiejszą sesję skończyła na zielono, zyskując 0,56%. Na zamknięciu cena akcji spółki Energa wyniosła 7,16 zł.

Wśród spółek z branży telekomunikacyjnej najmocniej zyskała Orange. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 7 zł, co stanowi wzrost o 2,94%. Play zyskał 0,42%. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 33,28 zł. Cyfrowy Polsat i Netia zakończyły sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia.

Spółka XTB zakończyła notowania na plusie, zyskując 1,1%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 3,69 zł.

 

Interesujesz się giełdą? Koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W tym odcinku komentujemy rajd Świętego Mikołaja i wybryki Orlenu!


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk