• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander ING Alior Bank XTB

Na wtorkowej sesji na GPW wśród banków na największym minusie zakończył sesję Idea Bank, którego kurs akcji spadł o 6,02%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 2,50 zł. Wczoraj poinformowano o rezygnacji funduszu private equity z inwestycji w akcje Idea Banku. Po zielonej stronie rynku zakończył natomiast sesję Getin Holding, który zyskał 0,58%.

Dla Alior Banku była to kolejna spadkowa sesja. Kurs akcji banku zaliczył dzisiaj spadek o 3,02%. Na koniec sesji cena akcji banku wyniosła 29,56 zł. Stanowi to kolejne historyczne minimum.

FXMAG akcje play na lekkim minusie. tauron i energa w dół. santander i ing bez większych zmian. alior bank na kolejnym minimum. xtb zyskuje play tauron energa santander santander bank polska ing ing bank ing bsk alior bank xtb gpw akcje play akcje tauron polska energia akcje alior bank 1

 

Na solidnym plusie zakończył sesję Bank Millennium, który dzisiaj zyskał 2,65%. Na zamknięciu cena akcji Millennium wyniosła 6,20 zł.

Kurs akcji PKO BP wzrósł dzisiaj o 1,11%. Pekao zakończył sesję na lekkim plusie, zyskując 0,27%.

Nie była to ciekawa sesja dla Santander Bank Polska, który zakończył ją na symbolicznym minusie o 0,06%. Na koniec sesji cena akcji Santander wyniosła 316 zł. Dla ING też nie była to zbyt udana sesja. ING zakończył dzień na poziomie poprzedniego zamknięcia, wynoszącym 197 zł.

Dla większości spółek energetycznych była to spadkowa sesja. Kurs akcji Tauronu dzisiaj spadł o 2,44%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,64 zł. Energa dzisiaj straciła 1,7%. Na koniec sesji za akcje Energi inwestorzy płacili 6,06 zł. Spółka energetyczna Enea zakończyła sesję na niewielkim minusie, tracąc 0,36%.

Wśród spółek telekomunikacyjnych wyróżniała się dzisiaj spółka Orange. Kurs akcji spółki wzrósł o 6,99%. Wczoraj spółka przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał, które okazały się lepsze od oczekiwań. Na solidnym plusie zakończyła sesję spółka Cyfrowy Polsat, zyskując 1,73%. Po czerwonej stronie rynku znalazła się natomiast Netia. Kurs akcji spółki dzisiaj spadł o 1,91%. Na koniec sesji za akcje Netii płacono 4,61 zł. Spółka Play zakończyła sesję na niewielkim minusie, tracąc 0,47%. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 29,72 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył sesję na symbolicznym minusie o 0,03%. Na koniec dnia cena akcji spółki wyniosła 37,55 zł.

Po wczorajszym mocnym wzroście spółka XTB dzisiaj także zakończyła dzień na plusie, zyskując 0,86%. Na zamknięciu cena akcji brokera wyniosła 3,50 zł. W trakcie sesji za akcje XTB inwestorzy najwięcej płacili 3,78 zł.

FXMAG akcje play na lekkim minusie. tauron i energa w dół. santander i ing bez większych zmian. alior bank na kolejnym minimum. xtb zyskuje play tauron energa santander santander bank polska ing ing bank ing bsk alior bank xtb gpw akcje play akcje tauron polska energia akcje alior bank 2


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk