• Odbierz prezent
Play Tauron Energa ING Santander Alior Bank XTB

Ostatnią w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,27%. mWIG40 wzrósł o 0,54%, a sWIG80 o 0,62%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,35%.

Większość spółek należących do sektora bankowego zakończyła dzisiejszą sesję na zielono. Wśród największych banków jedynie Bank Pekao zakończył notowania na niewielkim minusie, tracąc 0,40%. Kurs akcji banku PKO BP wzrósł o 1,30%. Santander Bank Polska zyskał 1,04%, a Alior Bank 0,65%. mBank zakończył notowania na lekkim plusie o 0,16%.

Optymizm panował też na akcjach mniejszych banków. Kurs akcji Idea Banku wzrósł o 2,39%, a Getin Holding o 1,29%. Bank Millennium zyskał 1,60%. Kurs akcji BOŚ wzrósł dzisiaj o 1,77%. Bank Handlowy zakończył notowania na plusie o 1,08%.

Po czerwonej stronie rynku znalazł się natomiast bank BNP Paribas, tracąc 2,52%. ING zakończył notowania na niewielkim minusie o 0,24%.

Dzisiejsza sesja sprzyjała największym spółkom energetycznym. Tauron zakończył sesję mocnym wzrostem o 4,80%. PGE zyskała 1,77%. Enea zakończyła sesję na solidnym plusie o 2,19%. Energa natomiast zakończyła notowania na symbolicznym minusie o 0,27%.

Wśród spółek z branży telekomunikacyjnej jedynie Netia zakończyła sesję po zielonej stronie rynku. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 4,59 zł, co stanowi wzrost o 2%. Cyfrowy Polsat zakończył notowania na poziomie poprzedniego zamknięcia, który wyniósł 27,40 zł. Spółka Orange zakończyła sesję na minusie o 1,28%, a Play o 1,25%.

Piątkowa sesja była udana dla brokera XTB. Na koniec notowań cena akcji XTB wyniosła 3,89 zł, co stanowi wzrost o 2,37%.

 

Jeśli interesujesz się giełdą, koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W tym odcinku zastanawiamy się, ile razy jeszcze CD Projekt przełoży premierę gry Cyberpunk, debatujemy nad nagrodami za to, co dopiero się wydarzy i wspominamy Czarny Czwartek!


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk