• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander ING BOŚ Alior Bank PZU XTB

Czwartkową sesję na GPW większość spółek zakończyła po zielonej stronie rynku. Indeks WIG20 wzrósł o 0,75%, a indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,54%.

Wśród banków na największym plusie zakończył sesję Idea Bank. Na zamknięciu cena akcji Idea Banku wyniosła 2,83 zł, co stanowi wzrost o 1,8%. Getin Holding natomiast zakończył dzień na symbolicznym plusie, zyskując 0,14%. Po zielonej stronie rynku zakończył sesję także Bank Handlowy, zyskując 0,91%. Dla Alior Banku była to kolejna wzrostowa sesja. Na zamknięciu cena akcji Alior Banku wyniosła 30,14 zł, co stanowi wzrost o 0,47%. Bank BNP Paribas na początku sesji wzrósł o 3,54%, ostatecznie zakończył dzień na lekkim plusie o 0,32%. Przed sesją bank przedstawił wyniki kwartalne.

Czytaj także: BNP Paribas z wynikami za III kwartał 2019 r.

7 listopada bank BNP Paribas Bank Polska przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Zysk netto okazał się niższy od oczekiwań analityków.   7 listopada przed sesją na GPW bank BNP Paribas opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. W trzecim kwartale wynik odsetkowy banku wyniósł.. Czytaj
BNP Paribas z wynikami za III kwartał 2019 r.

Po czerwonej stronie rynku zakończył sesję Bank Millennium, którego kurs akcji spadł o 1,46%. Na minusie znalazł się także BOŚ, który dzisiaj stracił 1,13%. ING też znalazł się na minusie, tracąc 1,12%. Kurs akcji Santander Bank Polska natomiast spadł dzisiaj o 1%. Na zamknięciu cena akcji Santander wyniosła 316 zł. Pozostałe banki zakończyły czwartkową sesję na niewielkim minusie: PKO BP stracił 0,36%, Pekao – 0,42%, mBank – 0,41%. Indeks WIG-Banki stracił dzisiaj 0,51%.

Czwartkowa sesja była udana dla spółek energetycznych. Indeks WIG-Energia zyskał 3,44%. Wśród spółek z tego sektora najmocniej zyskała PGE. Na koniec sesji cena akcji PGE wyniosła 9,16 zł, co stanowi wzrost o 4,07%. Przed sesją informowano o rekomendacji „kupuj” wydanej przez Societe Generale, z ceną docelową na poziomie 11,40 zł.

Tauron także zakończył dzisiaj sesję na mocnym plusie, zyskując 3,9%. Na zamknięciu cena akcji Tauronu wyniosła 1,81 zł. Spółka energetyczna Enea również zakończyła dzień na mocnym plusie, zyskując 2,82%. Kurs akcji spółki Energa wzrósł o 2,31%.

Wśród spółek telekomunikacyjnych po zielonej stronie rynku zakończyła sesję spółka Cyfrowy Polsat, która przed sesją przedstawiła dobre wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 28,70 zł, co stanowi wzrost o 0,63%.

Czytaj także: Cyfrowy Polsat z dobrymi wynikami kwartalnymi i dużą dynamiką wzrostu

Cyfrowy Polsat opublikował w czwartek 7 listopada wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Spółka zauważalnie poprawiła swoje rezultaty, zarówno pod względem przychodów, jak i zysku. Na czwartkowej sesji kurs akcji Cyfrowego Polsatu rośnie o niecały procent.   Cyfrowy Polsat w trzecim kwartale 2.. Czytaj
Cyfrowy Polsat z dobrymi wynikami kwartalnymi i dużą dynamiką wzrostu

Netia zakończyła sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia, wynoszącym 4,60 zł. Orange znalazła się po czerwonej stronie rynku, tracąc 1,26%. Spółka Play zakończyła dzień na minusie o 0,80%. Na koniec sesji za akcje Play płacono 29,80 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył sesję po zielonej stronie rynku. Na zamknięciu cena akcji PZU wyniosła 37,82 zł, co stanowi wzrost o 0,8%.

Spółka XTB zakończyła sesję na minusie, tracąc 0,85%. Na koniec sesji cena akcji XTB wyniosła 3,50 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk