• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Enea Santander Alior Bank Millennium XTB

Czwartkowa sesja na GPW była wzrostowa dla większości spółek. Jednak nie była to mocna sesja dla spółek energetycznych. Indeks WIG-Energia zakończył sesję spadkiem o 0,48%. Spółka Energa zakończyła sesję na minusie o 1,4%. Na zamknięciu cena akcji Energi wyniosła 6,34 zł. Po czerwonej stronie rynku zakończyła dzień także spółka energetyczna Enea, której kurs stracił 0,57%. Na koniec sesji inwestorzy za akcje Enei płacili 8,73 zł. PGE także straciła 0,57%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 8,38 zł. Tauron natomiast zakończył sesję na symbolicznym plusie, zyskując 0,17%. Na koniec sesji inwestorzy za akcje Tauronu płacili 1,75 zł.

Indeks WIG-Telekomunikacja zyskał 0,51%. W największym stopniu przyczyniła się do tego spółka Play. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 29,76 zł, co stanowi wzrost o 2,55%. W trakcie sesji za akcje spółki inwestorzy najwięcej płacili 29,80 zł. Spółka Orange zakończyła natomiast sesję na niewielkim plusie o 0,26%. Na koniec sesji za akcje Orange płacono 5,71 zł. Spółka Cyfrowy Polsat zakończyła sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia. Cena akcji spółki wyniosła 27,44 zł. Wśród spółek telekomunikacyjnych po czerwonej stronie rynku znalazła się Netia, której kurs akcji spadł o 1,03%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 4,80 zł.

Na czwartkowej sesji indeks WIG-Banki zyskał 1,45%.W tym segmencie liderem wzrostów okazał się Bank Millennium, który zyskał 4,18%. Na zamknięciu cena akcji Millennium wyniosła 6,36 zł. Na mocnym plusie zakończył sesję także Alior Bank, którego cena wzrosła o 2,97%. Na zamknięciu cena akcji Alior Banku wyniosła 38,10 zł. Największy polski bank PKO BP zakończył sesję wzrostem o 2,02%. Santander Bank Polska także zakończył sesję na solidnym plusie, zyskując 1,77%. Na koniec sesji cena akcji Santander wyniosła 299,80 zł. Po wcześniejszych spadkowych sesjach, ING zakończył dzień na plusie, zyskując 0,92%. Dzisiejszy dzień nie był szczęśliwy dla spółek z grupy Leszka Czarneckiego. Po czerwonej stronie rynku zakończył sesję Idea Bank, tracąc 5,07% oraz Getin Holding ze spadkiem o 5,67%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył sesję wzrostem o 2,01%. Na zamknięciu cena akcji PZU wyniosła 37,52 zł. W trakcie sesji za akcje spółki najwięcej płacono 37,64 zł.

Spółka XTB zakończyła sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia. Cena akcji spółki wyniosła 3,15 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk