• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank ING BOŚ XTB

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,29%. mWIG40 stracił 0,67%. sWIG80 natomiast zyskał 0,20%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył sesję na minusie o 0,34%.

Wśród największych banków jedynie mBank zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,86%. Bank PKO BP stracił 1,75%, a Pekao 0,68%. Kurs akcji Alior Banku spadł o 2,40%. Santander Bank Polska zakończył sesję na niewielkim minusie o 0,26%.

Dzisiejsza sesja nie była zbyt ciekawa dla spółek z grupy Leszka Czarneckiego. Idea Bank zakończył sesję na minusie o 0,22%. Getin Holding stracił 1,51%. Getin Noble Bank też znalazł się po czerwonej stronie rynku, kończąc notowania na symbolicznym minusie o 0,16%

ING zakończył sesję pod kreską o 0,10%. Pozostałe banki natomiast znalazły się po zielonej stronie rynku. Kurs akcji BOŚ wzrósł o 1,45%. Na koniec sesji cena akcji banku wyniosła 7 zł. BNP Paribas zakończył notowania na lekkim plusie o 0,28%, a Bank Millennium o 0,26%. Bank Handlowy zyskał 0,53%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 57,20 zł. Przed sesją Bank Handlowy przedstawił szacunkowe wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r.

Czytaj także: Citi Bank Handlowy ze wstępnymi wynikami. Powyżej oczekiwań, ale bez euforii

Citibank Handlowy w czwartek 13 lutego opublikował szacunkowe wyniki finansowe za ostatni kwartał zeszłego roku. Okazały się one nie tylko wyższe niż rok wcześniej, ale również lepsze od rynkowych oczekiwań. Reakcja akcjonariuszy na wstępne wyniki nie jest jednak zbyt euforyczna - na czwartkowej ses.. Czytaj
Citi Bank Handlowy ze wstępnymi wynikami. Powyżej oczekiwań, ale bez euforii

PGE zakończyła sesję spadkiem o 4,15%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 6,23 zł. Tauron stracił 2,28%. Enea natomiast zakończyła sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 1,91%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 7,22 zł. Energa zakończyła notowania na poziomie wczorajszego zamknięcia, który wyniósł 7,40 zł.

Dzisiejsza sesja sprzyjała spółkom telekomunikacyjnym. Kurs akcji Play wzrósł o 4,33%. Spółka Orange zyskała 1,28%, a Cyfrowy Polsat 0,87%. Jedynie Netia znalazła się dzisiaj po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,45%.

Broker XTB zakończył dzisiejsze notowania na plusie o 0,25%. Na koniec sesji cena akcji XTB wyniosła 3,97 zł.

Na szerokim rynku największym wzrostem wyróżniała się dzisiaj spółka Work Service, zyskując 27,41%. Wzrost ten stanowił reakcję na informację o warunkowej umowie inwestycyjnej z Gi Group. Gi Group planuje nabycie kontrolnego pakietu akcji Work Service i dofinansowanie spółki.

Po drugiej stronie rynku znalazł się OPTeam, którego kurs akcji spadł dzisiaj o 15,22%. Wczoraj kurs akcji wzrósł o ponad 29%, więc dzisiaj miała miejsce realizacja zysków.

Dwucyfrowym spadkiem zakończyła dzisiejszą sesję też spółka windykacyjna Kruk, tracąc 10,61%. Spadek ten stanowił reakcję na informację o planach rządu dotyczących obrotu wierzytelnościami.

Czytaj także: Rząd jak RobinHood. Dlaczego Kruk traci dziś ponad 10%?

Na czwartkowej sesji czołowa spółka zarządzająca wierzytelnościami notowana na warszawskim parkiecie traci ponad 10%. Tak gwałtowny spadek notowań Kruka może być postrzegany jako reakcja akcjonariuszy na wypowiedź wiceministra sprawiedliwości, który zapowiedział wprowadzenie nowych przepisów. Jeżeli.. Czytaj
Rząd jak RobinHood. Dlaczego Kruk traci dziś ponad 10%?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk