• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander Alior Bank ING Netia XTB

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,09%. mWIG40 znalazł się natomiast na symbolicznym minusie o 0,06%. sWIG80 stracił 0,65%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia.

Dzisiejsza sesja była udana dla spółek należących do sektora bankowego. Indeks WIG-Banki zyskał 1,02%. Kurs akcji PKO BP wzrósł dzisiaj o 2,26%. Drugi największy bank Pekao natomiast zakończył sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia. Alior Bank zyskał 0,80%, a Santander Bank Polska 0,77%. Wśród największych banków jedynie mBank zakończył notowania po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,58%.

Kurs akcji Banku Handlowego wzrósł dzisiaj o 2,58%. Bank Millennium zyskał 1,02%, a ING 0,74%.

Po czerwonej stronie rynku znalazł się dzisiaj BNP Paribas, tracąc 2,46%. BOŚ zakończył notowania na lekkim minusie o 0,29%.

Na akcjach spółek z grupy Leszka Czarneckiego dzisiaj panowały mieszane nastroje. Getin Holding zakończył sesję na plusie o 0,52%. Idea Bank natomiast stracił 1,07%, a Getin Noble Bank 1,52%.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała spółkom energetycznym. Indeks WIG-Energia stracił 1,22%. Tauron zakończył notowania na mocnym minusie, tracąc 2,09%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 1,50 zł. PGE stracił 1,75%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 7,31 zł. Energa zakończyła sesję na lekkim minusie o 0,27%. Enea natomiast znalazła się na symbolicznym plusie o 0,07%.

Wśród spółek z branży telekomunikacyjnej jedynie Netia zakończyła notowania po zielonej stronie rynku. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 4,50 zł, co stanowi wzrost o 1,12%. Play zakończył sesję na mocnym minusie. Na koniec notowań za akcje Play płacono 36,86 zł, co stanowi spadek o 3%. Cyfrowy Polsat stracił dzisiaj 1,44%, a Orange 0,47%.

Dzisiejsza sesja była udana dla brokera XTB. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,80 zł, co stanowi wzrost o 2,70%.

 

Jeśli interesujesz się giełdą, koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W tym odcinku zastanawiamy się, ile razy jeszcze CD Projekt przełoży premierę gry Cyberpunk, debatujemy nad nagrodami za to, co dopiero się wydarzy i wspominamy Czarny Czwartek!


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk