• Odbierz prezent
Play Tauron CCC Alior Bank Pekao LPP?

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,9%. Lepiej wypadły indeksy średnich i małych spółek. mWIG40 zyskał 0,46%, a sWIG80 0,34%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,48%.

Wśród warszawskich blue chipów 6 walorów zakończyło sesję na plusie, 13 po czerwonej stronie rynku, a jedna spółka bez zmian. Spółką tą był Tauron, który zakończył notowania na poziomie wczorajszego zamknięcia, wynoszącym 1,168 zł.

 

CCC liderem wzrostów, LPP po czerwonej stronie rynku

Wśród największych spółek liderem wzrostów okazała się spółka obuwnicza CCC, zyskując 1,68%. Na koniec notowań za akcje CCC płacono 44,18 zł.

Kurs akcji spółki odzieżowej LPP spadł natomiast o 1,75%. W końcówce sesji za akcje LPP inwestorzy płacili 6185 zł. W tym dniu spółka opublikowała raport roczny za 2019 r. i przedstawiła swe najbliższe prognozy. LPP spodziewa się w tym roku spadku przychodów nie większego niż 30% rdr.  W 2020 roku spółka zamierza osiągnąć ponad 2 mld zł przychodów z e-commerce wobec 1,17 mld zł rok wcześniej. W maju spółka odnotowała spadek sprzedaży o 43%. LPP spodziewa się, że negocjacje w sprawie zmiany warunków umów najmu w centrach handlowych mogą potrwać jeszcze miesiąc lub dwa.

 

Alior Bank w górę, PKO BP i mBank na minusie

Kurs akcji Alior Banku wzrósł o 1,57%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 13,90 zł.

Bank Pekao też znalazł się dzisiaj po zielonej stronie rynku, zyskując 0,7%. Na koniec notowań za akcje Pekao inwestorzy płacili 51,80 zł Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP natomiast spadł o 2,03%. Na koniec sesji za akcje PKO BP płacono 21,20 zł. Pozostałe największe banki też zakończyły dzień na minusie. mBank stracił 1,18%, a Santander Bank Polska 1,16%.

 

Idea Bank i Getin mocno zyskują

Dzisiejsza sesja sprzyjała spółkom z grupy Leszka Czarneckiego. Kurs akcji Idea Banku wzrósł o 5,97%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 2,22 zł. Przed sesją Idea Bank opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r.

Getin Holding zyskał 3,31%. Na koniec notowań akcje Getin kosztowały 1,185 zł. Getin Noble Bank też zakończył dzień na solidnym plusie, zyskując 3,84%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 0,257 zł.

Czytaj także: Idea Bank prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Akcje w górę

21 maja Idea Bank opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Pomimo trudnej sytuacji na rynku związanej z pandemią, wyniki okazały się lepsze niż przed rokiem. Bank zakończył kwartał zyskiem.   21 maja przed sesją na GPW Idea Bank opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Wynik odse.. Czytaj
Idea Bank prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Akcje w górę

 

Play liderem spadków

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 liderem spadków okazał się dzisiaj Play, tracąc 4,84%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 29,50 zł. W poprzednim dniu spółka poinformowała, że Kenbourne i Tollerton rozpoczęły sprzedaż do 18 mln akcji Play Communications w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu. Akcje te miały stanowić do 7,08% kapitału zakładowego spółki.

Czytaj także: Dwóch największych akcjonariuszy Play Communications chce pozbyć się części swoich akcji

Dwie zagraniczne spółki, będące największymi akcjonariuszami Play Communications (łącznie posiadającymi ponad połowę akcji) chcą sprzedać do 18 mln akcji polskiego telekomu, stanowiących ponad 7% kapitału zakładowego spółki. Transakcja sprzedaży ma odbyć się w ramach operacji ABB, czyli przyspieszon.. Czytaj
Dwóch największych akcjonariuszy Play Communications chce pozbyć się części swoich akcji


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk