• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander ING Alior Bank BOŚ Getin XTB Medicalgorithmics

Na wtorkowej sesji na GPW indeks WIG20 stracił 0,6%. mWIG40 zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,08%, a sWIG80 na symbolicznym plusie o 0,05%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił dzisiaj 0,46%.

Spośród banków najmocniej zyskał dzisiaj mBank. Na koniec sesji za akcje banku płacono 367,80 zł, co stanowi wzrost o 3,61%. BNP Paribas zakończył dzień na mocnym plusie, zyskując 2,77%. Po zielonej stronie rynku znalazł się też Alior Bank, kończąc dzień lekkim wzrostem o 0,57%.

BOŚ zakończył sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia, który wyniósł 6,80 zł. Getin Holding też zakończył notowania bez zmian.

Wśród spółek należących do sektora bankowego na największym minusie znalazł się dzisiaj Santander Bank Polska, tracąc 2,11%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 269,20 zł. Jest to najniższy poziom w tym roku. Po raz ostatni taki poziom ceny miał miejsce w 2016 r.

FXMAG akcje play i tauron na zielono. energa bez większych zmian. santander i ing na minusie. alior bank lekko zyskuje. nudna sesja dla boś i getin. xtb w dół. medicalgorithmics traci ponad 20% play akcje play tauron akcje tauron polska energia energa santander santander bank polska alior bank xtb ing ing bsk ing bank boś medicalgorithmics gpw getin 1FXMAG akcje play i tauron na zielono. energa bez większych zmian. santander i ing na minusie. alior bank lekko zyskuje. nudna sesja dla boś i getin. xtb w dół. medicalgorithmics traci ponad 20% play akcje play tauron akcje tauron polska energia energa santander santander bank polska alior bank xtb ing ing bsk ing bank boś medicalgorithmics gpw getin 2

 

Kurs akcji Banku Millennium spadł dzisiaj o 1,93%. Na koniec sesji cena akcji Millennium wyniosła 5,59 zł. Idea Bank stracił dzisiaj 1,6%. Na sporym minusie znalazł się też Bank Pekao, tracąc 1,28%.

Pozostałe banki zakończyły dzień lekkim spadkiem. ING stracił 0,52%. Bank PKO BP znalazł się na niewielkim minusie o 0,24%. Bank Handlowy zakończył dzień  na symbolicznym minusie o 0,19%.

Wtorkowa sesja była udana dla większości spółek energetycznych. Kurs akcji PGE wzrósł dzisiaj o 2,47%. Tauron zyskał 1,12%. Energa zakończyła dzień na symbolicznym plusie o 0,07%. Enea natomiast znalazła się po czerwonej stronie rynku, tracąc 2,01%.

Dzisiejsza sesja sprzyjała także spółkom z branży telekomunikacyjnej. Play zakończył dzień wzrostem o 1,29%. Netia zyskała 0,89%. Spółka Orange zakończyła notowania na niewielkim plusie o 0,22%. Cyfrowy Polsat natomiast zakończył dzień spadkiem o 1,08%.

Po wczorajszym mocnym wzroście, dzisiejszą sesję spółka XTB zakończyła na minusie. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,63 zł, co stanowi spadek o 5,47%.

Na największym minusie zakończyła dzisiejszą sesję spółka Medicalgorithmics, tracąc 20,23%. Wcześniej spółka poinformowała, że planuje emisję akcji w celu pozyskania kapitału na dalszą zmianę modelu biznesowego, rozwój sprzedaży międzynarodowej i technologii.

FXMAG akcje play i tauron na zielono. energa bez większych zmian. santander i ing na minusie. alior bank lekko zyskuje. nudna sesja dla boś i getin. xtb w dół. medicalgorithmics traci ponad 20% play akcje play tauron akcje tauron polska energia energa santander santander bank polska alior bank xtb ing ing bsk ing bank boś medicalgorithmics gpw getin 3


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk