• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Santander ING Alior Bank Bank Handlowy XTB

Ostatnią w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,23%. mWIG40 znalazł się pod kreską o 0,05%. mWIG80 natomiast zyskał 0,87%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,11%.

Większość banków zakończyła dzisiejszą sesję na czerwono. Pekao stracił 1,85%, a mBank 1,22%. Bank PKO BP zakończył dzień na lekkim minusie o 0,20%, a Santander Bank Polska o 0,26%. Wśród największych banków jedynie Alior Bank zakończył dzień na plusie, zyskując 0,14%.

Bank Millennium stracił dzisiaj 1,19%. Idea Bank zakończył sesję na minusie o 0,22%, a Getin Holding o 0,26%. ING też znalazł się pod kreską, tracąc 0,30%. BNP Paribas i BOŚ zakończyły notowania na poziomie poprzedniego zamknięcia. Bank Handlowy natomiast zakończył sesję na solidnym plusie, zyskując 1,05%.

Na akcjach spółek energetycznych dzisiaj panowały mieszane nastroje. Kurs akcji PGE spadł o 1,99%. Tauron zakończył sesję na minusie o 0,75%. Enea zyskała 0,76%. Energa zakończyła notowania na mocnym plusie o 2,03%. Na koniec sesji cena akcji Energi wyniosła 7,55 zł.

Wśród spółek z branży telekomunikacyjnej jedyną zieloną perełką okazała się spółka Orange, zyskując 1,83%. Cyfrowy Polsat zakończył sesję na minusie o 0,87%, a Play o 0,35%. Kurs akcji spółki Netia spadł dzisiaj o 1,14%.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała spółce XTB. Na koniec sesji cena akcji brokera wyniosła 3,90 zł, co stanowi spadek o 1,76%.

W dzisiejszym dniu spółka z branży gier 11 bit studios poinformowała o podpisaniu umowy na produkcję gry „Frostpunk” na urządzenia mobilne. Kurs akcji 11 bit studios wzrósł dzisiaj o 1,21%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 460 zł, co stanowi najwyższy poziom od 2018 r.

Na szerokim rynku największym wzrostem wyróżniała się dzisiaj spółka Setanta, zyskując 25,77%. Spółka podała dane sprzedażowe dotyczące gry wyprodukowanej przez spółkę All In! Games. Warto wspomnieć, że pod koniec stycznia informowano o uchwaleniu połączenia obu spółek.

Po drugiej stronie rynku znalazła się dzisiaj spółka Work Service, tracąc 6,88%. Na akcjach spółki nastąpiła realizacja zysków po wczorajszej wzrostowej sesji w reakcji na informację o umowie z inwestorem.

 

Jeśli interesujesz się giełdą, koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W tym odcinku poznasz pewniaki!


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk