• Odbierz prezent
Play i Orange mocno w górę. PKO BP, Pekao i mBank na sporym minusie. CCC liderem spadków. Udana sesja dla XTB

Pierwsza w tym tygodniu sesja na GPW rozpoczęła się wzrostowo, ale w dalszych godzinach handlu indeks największych spółek osunął się w dół. Na koniec notowań wartość indeksu WIG20 wyniosła 1591,97 pkt, co stanowi spadek o 0,62%. mWIG40 stracił 0,31%. sWIG80 zyskał natomiast 0,92%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,4%.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 7 walorów zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 13 po czerwonej stronie rynku.

 

Play i Orange mocno w górę, Cyfrowy Polsat czerwoną wisienką

Spośród warszawskich blue chipów liderami wzrostów okazały się dzisiaj spółki z branży telekomunikacyjnej. Kurs akcji Play wzrósł o 3,46%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 33,50 zł. Spółka Orange też zakończyła sesję na mocnym plusie, zyskując 3,19%. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 7,12 zł.

Cyfrowy Polsat natomiast zakończył dzisiejszą sesję po czerwonej stronie rynku. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 24,62 zł.

 

PKO BP, Pekao i mBank mocno w dół

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję spadkiem o 3,46%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 20,10 zł. Drugi największy bank Pekao dzisiaj stracił 2,66%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 48 zł. Po raz ostatni tak nisko oba największe banki były notowane ponad 10 lat temu.

Kurs akcji mBanku spadł dzisiaj o 4,53%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 202,40 zł. Santander Bank Polska zakończył sesję na symbolicznym minusie o 0,07%. Alior Bank natomiast okazał się dzisiaj zieloną perełką wśród największych banków, zyskując 0,74%. Na koniec notowań za akcje Alior Banku inwestorzy płacili 14,32 zł.

 

CCC liderem spadków

Wśród największych spółek liderem spadków okazała się spółka obuwnicza CCC, tracąc 4,57%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 41,80 zł.

Spółka odzieżowa LPP natomiast zakończyła notowania na niedużym minusie o 0,68%. Na koniec sesji za akcje LPP płacono 5880 zł.

Kurs akcji Orlenu spadł o 2,3%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 59,44 zł. W tym dniu poinformowano o nabyciu przez Orlen akcji Energi. Energa natomiast zakończyła sesję na minusie o 2,15%. Na koniec notowań za akcje spółki energetycznej inwestorzy płacili 7,73 zł.

Czytaj także: Orlen przejął ponad 80% akcji Energi. Co dalej?

PKN Orlen pomyślnie zakończył pierwszą fazę przejęcia Energi - koncernowi petrochemicznemu udało się odkupić ponad 80% wszystkich akcji spółki energetycznej, płacąc za nie po 8,35 PLN za sztukę. W kolejnej fazie przejęcia Energi, Orlen podejmie próbę odkupienia od akcjonariuszy pozostałych akcji.  .. Czytaj
Orlen przejął ponad 80% akcji Energi. Co dalej?

 

Dino, PGNiG i PZU wśród zielonych perełek

Kurs akcji spółki Dino wzrósł o 1,71%. Na koniec notowań za akcje Dino płacono 178 zł.

CD Projekt też zakończył dzisiejszą sesję na solidnym plusie. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 368 zł, co stanowi wzrost o 1,27%.

Wśród zielonych perełek znalazła się także spółka PGNiG, zyskując 1,07%. W końcówce sesji za akcje PGNiG inwestorzy płacili 3,69 zł.  

Największa spółka ubezpieczeniowa PZU też zakończyła dzień po zielonej stronie rynku, kończąc notowania na symbolicznym plusie o 0,03%. Na koniec sesji cena akcji PZU wyniosła 29,92 zł.

 

Kurs XTB wystrzelił

Na szerokim rynku jedną z najbardziej wyróżniających się dzisiaj spółek było XTB. Na koniec notowań za akcje brokera płacono 8,50 zł, co stanowi wzrost o 35,78%. W trakcie sesji kurs akcji XTB zyskiwał nawet ponad 40%. Najwięcej za akcje spółki dzisiaj płacono 9,88 zł. Po raz ostatni taki poziom ceny na akcjach XTB miał miejsce w 2016 r. Wczoraj spółka opublikowała wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2020 r.

Czytaj także: XTB - kosmiczne wyniki. Zysk wzrósł rok do roku o 23000%. Kurs wystrzelił

Rewelacyjne wyniki X-Trade Brokers przekładają się na eksplozję kursu. 50% luka hossy to rzadkość, ale w tym przypadku ma swoje uzasadnione podstawy. Czy świetne wyniki są zaskoczeniem? Już w połowie kwietnia mieliśmy pierwsze sygnały, że to może być świetny początek roku w wykonaniu XTB. Otrzymal.. Czytaj
XTB - kosmiczne wyniki. Zysk wzrósł rok do roku o 23000%. Kurs wystrzelił


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk