• Odbierz prezent
Play Cyfrowy Polsat Tauron Energa Alior Bank BNP Paribas Santander Orange XTB

Środową sesję na GPW większość spółek energetycznych zakończyła po zielonej stronie rynku. Indeks WIG-Energia zyskał 0,52%. Wśród spółek z tego sektora na największym plusie zakończyła Energa. Kurs akcji spółki wzrósł o 2,06%. Na koniec sesji za akcje spółki Energa płacono 6,43 zł. W trakcie sesji najwyższa cena akcji spółki wyniosła 6,52 zł. Na solidnym plusie zakończyła także sesję spółka energetyczna Enea. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 8,78 zł, co stanowi wzrost o 1,62%. Tauron natomiast zyskał 1,51%. Na koniec sesji za akcje spółki Tauron płacono 1,75 zł. W ciągu dnia za akcje Tauronu inwestorzy najwięcej płacili 1,79 zł. Spółka PGE natomiast zakończyła sesję na lekkim minusie o 0,35%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 8,43 zł.

Środowa sesja była także wzrostowa dla spółek z branży telekomunikacyjnej. Wśród nich najmocniej zyskał Cyfrowy Polsat, który zakończył dzień wzrostem o 2,24%. Cena akcji spółki na zamknięciu wyniosła 27,44 zł. Na mocnym plusie zakończyła sesję także spółka Play, która zyskała 2,18%. Na koniec sesji za akcje Play inwestorzy płacili 29,02 zł. Po zielonej stronie rynku znalazła się także Netia, której cena akcji wyniosła 4,85 zł, co stanowi wzrost o 0,85%. Spółka Orange zakończyła natomiast sesję na symbolicznym minusie 0,18%. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 5,69 zł. Indeks WIG-Telekomunikacja zyskał 1,55%.

Większość spółek z sektora bankowego zakończyła środową sesję po zielonej stronie rynku. Indeks WIG-Banki zyskał 1,06%.Wśród spółek z tego sektora wyróżniał się wzrostem BNP Paribas, który zyskał 4,55%. Solidnym wzrostem zakończył sesję także Alior Bank. Na koniec sesji cena akcji Alior Banku wyniosła 37 zł, co stanowi wzrost o 2,78%. Solidnym wzrostem zakończył także sesję mBank, który zyskał 2,65%. Na koniec sesji inwestorzy za akcje mBanku płacili 386,80 zł.

BOŚ zakończył sesję na poziomie poprzedniego zamknięcia. Na niewielkim minusie znalazły się tylko dwa banki. ING stracił  0,61%, a Santander Bank Polska, zakończył sesję na minusie o 0,47%.

Broker XTB zakończył sesję wzrostem o 1,61%. Na koniec sesji cena akcji spółki XTB wyniosła 3,15 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk