• Odbierz prezent
Play coraz bliżej zniknięcia z giełdy. Komisja Europejska dała zielone światło na przejęcie spółki

27 października poinformowano, że Komisja Europejska nie wyraża sprzeciwu wobec przejęcia Play przez francuską spółkę telekomunikacyjną Iliad.

 

27 października w godzinach wieczornych poinformowano, że Komisja Europejska wydała decyzję o niewyrażaniu sprzeciwu wobec przejęcia Play Communications przez Iliad i uznaniu jej za zgodną z rynkiem wewnętrznym. Tym samym spełni się warunek prawny zastrzeżony w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji Play Communications S.A., ogłoszonym przez Iliad S.A.

We wrześniu spółka Iliad Purple, będąca spółką zależną francuskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych Iliad, ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Play Communications, będących w obrocie giełdowym. Cena akcji w wezwaniu wynosi 39 zł. W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu 95% akcji spółki Play, Iliad bierze pod uwagę możliwość przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych i wycofania spółki z giełdy.

Zapisy w ramach wezwania rozpoczęły się 19 października i będą trwały do 17 listopada. Zawarcie transakcji nabycia akcji jest planowane na 20 listopada, a rozliczenie 25 listopada. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Santander BM.

Czytaj także: Play już niedługo zniknie z giełdy? Francuski gigant chce przejąć spółkę z WIG20

Na poniedziałkowej sesji, która rysuje się w czerwonych barwach, Play Communications zyskuje ponad 36%, będąc zieloną wyspą w indeksie WIG20. Tak gwałtowne wzrosty to reakcja akcjonariuszy na plany przejęcia spółki przez francuski telekom Iliad Purple. Francuzi chcą zapłacić 39 złotych za każdą akcj.. Czytaj
Play już niedługo zniknie z giełdy? Francuski gigant chce przejąć spółkę z WIG20

Notowania: PLAY Communications SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLY/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk