• Odbierz prezent
Play Tauron Energa Pekao Santander Alior Bank XTB CCC mBank

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na symbolicznym minusie, tracąc 0,02%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2227,38 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG natomiast zakończył sesję na symbolicznym plusie, zyskując 0,06%.

Wśród największych spółek 9 walorów zakończyło sesję na minusie, a pozostałych 11 po zielonej stronie rynku.

Liderem spadków okazała się spółka obuwnicza CCC, która na dzisiejszej sesji straciła 4,35%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 123 zł. W trakcie sesji za akcje spółki najmniej płacono 122,20 zł. Spadek kursu CCC stanowił reakcję na wyniki finansowe za III kwartał 2019 r, które spółka przedstawiła przed sesją na GPW.

Czytaj także: CCC z ponad 20% wzrostem przychodów, jednak kurs spada

Grupa CCC opublikowała w środę 30 października wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Spółka zanotowała niemal dwukrotnie niższy zysk operacyjny niż rok temu, choć i tak był on wyższy od rynkowych oczekiwań. Zmniejszeniu uległa również strata netto, która w trzecim kwartale wyniosła ponad 32 mln.. Czytaj
CCC z ponad 20% wzrostem przychodów, jednak kurs spada

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję na minusie, tracąc 0,46%. Na koniec sesji cena akcji PKO BP wyniosła 38,82 zł. Drugi największy polski bank Pekao zakończył sesję większym spadkiem. Na zamknięciu sesji cena akcji Pekao wyniosła 110 zł, co stanowi spadek o 1,7%.

Dla Alior Banku była to kolejna zakończona spadkiem sesja. Kurs akcji banku dzisiaj spadł o 1,01%. Na zamknięciu cena akcji Alior Banku wyniosła 29,26 zł.

Santander Bank Polska zakończył dzisiejszą sesję na minusie, tracąc 0,82%. Na koniec sesji cena akcji Santander wyniosła 313,40 zł. Przed sesją bank przedstawił wyniki za III kwartał 2019 r.

Czytaj także: Santander Bank Polska z ponad 20% wzrostem zysków i problemami z wyrokiem TSUE

santander w środę 30 października opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Okazały się one zauważalnie lepsze od zeszłorocznych rezultatów, były również wyższe niż oczekiwania analityków. Bank poinformował również o zabezpieczeniu środków finansowych na pokrycie ewentualnych skutków wy.. Czytaj
Santander Bank Polska z ponad 20% wzrostem zysków i problemami z wyrokiem TSUE

Wśród banków liderem wzrostów okazał się mBank, który dzisiaj zyskał 2,32%.

Środowa sesja była udana dla spółek energetycznych. Indeks WIG-Energia zyskał 1,05%. Na solidnym plusie zakończyła sesję PGE, której kurs akcji wzrósł o 1,31%. Na zamknięciu sesji cena akcji PGE wyniosła 8,21 zł. Mocnym wzrostem zakończyła dzień Energa, zyskując 1,82%. Na koniec sesji za akcje Energi płacono 6,17 zł. Po zielonej stronie rynku znalazł się także Tauron, który dzisiaj zyskał 0,98%. Na zamknięciu cena akcji Tauronu wyniosła 1,66 zł. Enea zakończyła sesję na symbolicznym minusie, tracąc 0,12%.

Środowa sesja nie była zbyt ciekawa dla spółek z sektora telekomunikacyjnego. Cyfrowy Polsat zakończył dzień na symbolicznym plusie, zyskując 0,07%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 28,30 zł. Spółka Orange zakończyła dzień niewielkim wzrostem o 0,31%. Spółka Play zakończyła sesję na symbolicznym minusie, tracąc 0,13%. W końcówce sesji cena akcji Play wyniosła 29,68 zł. Netia zakończyła sesję na poziomie poprzedniego zamknięcia, który wyniósł 4,61 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył dzisiejszą sesję po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,91%. Na koniec sesji za akcje PZU inwestorzy płacili 37,21 zł.

Po ostatnich solidnych wzrostach, dzisiejszy dzień na minusie zakończyła spółka XTB. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,46 zł, co stanowi spadek o 1,14%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk