• Odbierz prezent
Płatność w bitcoinie (BTC) z wykorzystaniem Lightning Network na Amazonie coraz bliżej

Kryptowalutowy startup Moon, oferujący aplikację w formie rozszerzenia do najpopularniejszych przeglądarek internetowych, która zapewnia możliwość dokonywania płatności w kryptowalutach za internetowe zakupy, poinformował o planach rozszerzenia funkcjonalności o transakcje w bitcoinie (BTC) za pośrednictwem sieci Lightning Network. Rozwiązanie to pozwoli na natychmiastowe i niemal darmowe płacenie bitcoinem za zakupy w sklepach internetowych, takich jak m.in. Amazon.

 

Rozszerzenie Moon aktualnie dostępne jest dla przeglądarki Google Chrome (co oznacza, że jest kompatybilne również z przeglądarką Brave), jednak w przyszłości planowane jest również udostępnienie wersji na Operę. Aplikacja sama w sobie wymaga zintegrowania z portfelem giełdy Coinbase i pozwala na dokonywanie płatności w bitcoinie, Ethereum (ETH), Litecoinie (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). Możliwość płatności w BTC za pośrednictwem protokołu drugiej warstwy Lightning Network zostanie wprowadzona w najbliższych dniach, gdyż aktualizacja rozszerzenia Moon wprowadzająca tę funkcję czeka na zatwierdzenie przez administrację Chrome Web Store.

Aktualnie rozszerzenie pozwala na dokonywanie płatności w sklepie Amazon, jednak Moon planuje rozszerzenie integracji z czołowymi serwisami aukcyjnymi i sklepami internetowymi.

FXMAG kryptowaluty płatność w bitcoinie (btc) z wykorzystaniem lightning network na amazonie coraz bliżej bitcoin btc usd btcusd xbt bitcoin lightning network amazon coinbase 1

 

Warto zwrócić uwagę, że sam Amazon nie akceptuje płatności w bitcoinie, a także w innych kryptowalutach. Moon oferuje rozwiązanie, które jest procesorem płatności, przyjmującym opłatę w kryptowalutach i rozliczającym się z Amazonem (a także innymi sklepami internetowymi i portalami aukcyjnymi) w dolarach. Płatność dokonywana jest z poziomu rozszerzenia w przeglądarce, następnie zaś odsyła użytkownika do strony Amazona potwierdzającej dokonanie płatności.

 

Lightning Network jest prężnie rozwijającym się rozwiązaniem skalującym, polegającym na przeprowadzaniu natychmiastowych mikrotransakcji poza siecią blockchain z wykorzystaniem kanałów płatniczych.

Czytaj także: Bitcoin (BTC) za 10 lat będzie największą siecią płatniczą świata

Bitcoin jako największa i obecnie najdłużej funkcjonująca zdecentralizowana oraz autonomiczna sieć płatnicza oprócz wielu zwolenników ma również liczną (o ile nie liczniejszą) grupę zarówno sceptyków, jak i otwartych przeciwników. Są oni dalecy od twierdzenia, że najpopularniejsza kryptowaluta jest .. Czytaj
Bitcoin (BTC) za 10 lat będzie największą siecią płatniczą świata

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk