• Odbierz prezent
Platforma Canal+ ITI Neovision GPW IPO

W ostatnim czasie PAP poinformowała, że spółka ITI Neovision, będąca operatorem Platformy Canal+ zamierza wejść na GPW.

 

W swym sprawozdaniu za 2019 r. spółka poinformowała, że Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy ITI Neovision zdecydowało o dematerializacji akcji i ubieganiu się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na GPW. Spółka rozpoczęła proces pierwszej oferty publicznej (IPO).

Obecnie akcjonariuszami spółki są Groupe Canal+ S.A. zarejestrowana we Francji, która posiada 51% akcji, TVN Media sp. z o.o. (32% akcji) oraz LGI Global Ventures Holding BV zarejestrowana w Holandii, posiadająca 17% akcji. Grupa Canal+ zamierza utrzymać rolę strategicznego akcjonariusza w ITI Neovision. Majowe NWZ podjęło też uchwałę o zmianie nazwy na Canal+ Polska.

Spółka ITI Neovision jest operatorem satelitarnej platformy cyfrowej, przez wiele lat znanej pod nazwą Platforma nc+, a od 2019 r. jako Platforma Canal+. Oferuje swym abonentom liczne pakiety telewizyjne, usługi wideo na żądanie, a także usługi internetowe i telefoniczne.

W październiku 2019 r. spółka  ITI Neovision kupiła większościowy pakiet udziałów w spółce Kino Świat,  która jest dystrybutorem filmów w Polsce.

W 2019 r. przychody ze sprzedaży wyniosły 2,27 mld zł, zysk operacyjny 105,7 mln zł, a zysk netto 97,7 mln zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk