• Odbierz prezent
PLANTWEAR S.A.: Uruchomienie serwisu e-commerce justplants.pl (2021-03-15 08:39)
fot. freepik.com
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr6/2021
Data sporządzenia: 2021-03-15
Skrócona nazwa emitenta
PLANTWEAR S.A.
Temat
Uruchomienie serwisu e-commerce justplants.pl
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki Plantwear S.A. z siedzibą w Radzyniu Podlaskim ("Spółka", "Emitent") niniejszym informuje, że w dniu 15 marca 2021 r. uruchomiony został nowy serwis e-commerce prowadzony przez Emitenta pod adresem www.justplants.pl

W ramach serwisu justplants.pl Emitent oferuje rośliny doniczkowe w designerskiej oprawie. Spółka jeszcze przed rozpoczęciem prac nad nowym serwisem zaobserwowała nasilający się trend zakupowy roślinności w segmencie home&design, którego wzrost został dodatkowo przyśpieszony w związku z pandemią oraz przejściem na prace zdalną z domowego biura. Emitent zamierza wypełnić niszę w sprzedaży roślin kanałem online dla klientów detalicznych. W ramach serwisu justplants.pl Emitent udostępnił ponad 12 gatunków roślin wraz z 40 wersjami doniczek z przygotowanymi opisami SEO.

Emitent identyfikuje w tej niszy kilka konkurencyjnych podmiotów, jednak w ocenie Zarządu Spółki przewagę Emitenta stanowią jego dotychczasowi odbiorcy, do których może on skierować szczegółowo dopasowane działania reklamowe.

Emitent zaznacza, że oferowane rośliny będą pochodziły z europejskiej hurtowni, a doniczki od dwóch polskich producentów, z którymi zostały już ustalone warunki handlowe. We wstępnej fazie projektu, w Radzyniu Podlaskim Emitent dedykuje jedną osobę do nadzoru nad stanami magazynowymi, realizacją personalizacji, pakowaniem oraz wysyłką produktów. Obsługa klienta będzie prowadzona przez dział obsługi klienta Spółki, opracowanie oraz wdrożenie strategii marketingowej będzie prowadzone przez zespół Emitenta w Krakowie.

Zarząd Emitenta podjął decyzję o publikacji niniejszej informacji, gdyż może ona mieć istotny wpływ na wyniki finansowe i perspektywy rozwoju Spółki.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

PLANTWEAR SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
PLANTWEAR S.A.Usługi inne (uin)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
21-300Radzyń Podlaski
(kod pocztowy)(miejscowość)
Biała51B
(ulica)(numer)
+48 720 220 720
(telefon)(fax)
(e-mail)(www)
5381859583
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-03-15Wiktor PyrzykPrezes ZarząduWiktor Pyrzyk

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk