• Odbierz prezent
Plantwear rusza z platformą Giftbay na rynku rumuńskim

Plantwear, notowany na NewConnect lider internetowej sprzedaży drewnianych akcesoriów lifestylowych, rozpoczyna sprzedaż produktów marki Giftbay w Rumunii. W ofercie platformy giftbay.ro znajdzie się ponad 120 spersonalizowanych prezentów oraz gadżetów – bestsellerów z polskiej wersji strony. Spółka prowadzi już działalność na tamtejszym rynku - w lipcu ubiegłego roku uruchomiona została rumuńska wersja e-sklepu Plantwear.

- Dynamiczne wzrosty platformy Giftbay w Polsce, dają nam duże nadzieje na odnotowanie podobnych wyników w Rumunii. Zdobyte doświadczenia podczas wprowadzania na tamtejszy rynek marki Plantwear, a co za tym idzie implementacja sprawdzonych już rozwiązań, pozwoli nam na prowadzenie efektywniejszych działań marketingowych, przy jednocześnie zoptymalizowanych kosztach serwisu IT czy też logistyki – komentuje Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear.  - Rumuński rynek e-commerce r/r odnotowuje kilkunastoprocentowe wzrosty, co powinno pozwolić na osiągnięcie miesięcznego poziomu 100 tys. zł przychodów z serwisu prezentowego jeszcze w br. – dodaje.

Uruchomienie platformy giftbay.ro było poprzedzone implementacją dotychczas opracowanych rozwiązań logistycznych i marketingowych, ale także przetłumaczeniem witryny internetowej. Plantwear posiada umowę z DPD Romania, na mocy której, jedna przesyłka zbiorcza za pośrednictwem UPS Polska trafia prosto do sortowni kontrahenta w Bukareszcie, skąd indywidualne paczki trafiają do lokalnej dystrybucji wewnątrz kraju.

- W celu wzrostu rozpoznawalności marki Giftbay na rynku rumuńskim, przeprowadzimy kampanie marketingowo-reklamowe za pośrednictwem Facebook Ads oraz Google Ads, które będą skalowane wraz z rosnącymi wynikami sprzedaży na rynku rumuńskim, co pozwoli na wydajne zarządzanie budżetem promocyjnym – mówi Ewelina Bury, wiceprezes Plantwear.

Rozszerzenie sprzedaży w Rumunii jest efektem konsekwentnie realizowanego planu rozwoju spółki na rynkach zagranicznych. W 2021 r. Plantwear planuje również premierę obu serwisów w języku niemieckim skierowane do klientów z Niemiec oraz Austrii. Jako pierwszy w tych krajach zacznie działać serwis Giftbay – równolegle, trwają prace nad wprowadzeniem personalizowanych upominków na platformy Ebay oraz Amazon. Dodatkowo, już niedługo ma wystartować nowa marka spółki – JustPlants, platforma e-commerce z roślinami doniczkowymi w designerskiej oprawie.

O SPÓŁCE:

Plantwear to notowany na NewConnect polski producent i lider internetowej sprzedaży akcesoriów lifestylowych z drewna m.in. biżuterii, zegarków i okularów. Działająca od 2013 roku marka systematycznie zwiększa sprzedaż i rozwija portfolio produktowe. W kwietniu 2020 roku odbyła się premiera marki Giftbay – platformy oferującej spersonalizowane prezenty oraz gadżety. Poza działalnością biznesową, Plantwear koncentruje się na budowaniu relacji ze środowiskiem i społecznością, w której działa. Ekologiczna filozofia, objawiająca się w polityce zero-waste, korzystaniu z certyfikowanego drewna oraz misji posadzenia większej liczny drzew niż wykorzystuje w produkcji, sprawia, że wokół marki tworzy się zaangażowana społeczność.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk