• Odbierz prezent
Planowany spadek PKB będzie większy od prognoz

Po środowej zniżce wczorajsze notowania przyniosły wzrostowe odreagowanie. Początek sesji na krajowym rynku przebiegał jeszcze w lekko spadkowych nastrojach będąc pod wpływem słabego zachowania rynków zagranicznych.

Dopiero w ostatniej godzinie notowań kurs FW20 wystrzelił w górę ponad dzienne maksimum oraz częściowo odrabiając środowy spadek. Z punktu widzenia wykresu dziennego wiele się nie zmieniło. Notowania od kilkunastu sesji pozostają w fazie konsolidacji oscylując przy wcześniejszej strefie oporu (1794 pkt.) zniesienia 61,8% z lutowo – marcowej fali spadkowej. Kurs pozostaje poniżej średniej 15 sesyjnej, na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży.

Początek dzisiejszej sesji może przynieść dalszą zwyżkę replikując zachowanie kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne, które wykazują przyrost od wczorajszego popołudnia. W USA blisko zamknięcia notowań istotnie podciągnięto kurs szerokiego indeksu wzrostami cen największych banków, w odpowiedzi na m.in. poluzowanie wymogów regulacyjnych, które uwolnią dodatkową płynność i zwiększą możliwości dywidendowe dla akcjonariuszy. Za głównymi rynkami podążają jednak ciągłe obawy, ze tegoroczny spadek PKB będzie głębszy od prognoz i proces przywrócenia wcześniejszych poziomów będzie bardziej rozciągnięty w czasie. Mimo lepszych od prognoz danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA, wzrost liczby nowych zgłoszeń o zasiłek dla bezrobotnych utrzymuje się na podwyższonym poziomie. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Planowany spadek PKB będzie większy od prognoz - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk