• Odbierz prezent
PKP Cargo publikuje wstępne wyniki za pierwsze półrocze. Jest gorzej niż oczekiwano

Spółka PKP Cargo opublikowała w środę 31 lipca wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Wedle szacunkowych danych skonsolidowany zysk spółki w pierwszych sześciu miesiącach roku nie przekroczył 50 mln złotych, co jest wynikiem znacznie niższym od oczekiwań analityków. Komunikat PKP Cargo odbił się także na notowaniach akcji - na środowej sesji spółka traci ponad 2%.

 

Wstępne dane finansowe PKP Cargo za pierwsze półrocze szacują skonsolidowany zysk netto na poziomie 49,3 mln złotych, zysk EBIT na 101,8 mln PLN, zaś EBITDA na 450, 1 mln PLN. Zaprezentowane wyniki są zauważalnie niższe od oczekiwań analityków, którzy szacowali skonsolidowany zysk netto PKP Cargo na ponad 72 mln złotych.

Przychody z działalności operacyjnej wedle wstępnych danych wyniosły 2,45 mld złotych, co jest wartością zgodną z oczekiwaniami.

Oprócz tego spółka podała dane dotyczące zrealizowanych zamówień w pierwszym półroczu. W okresie od stycznia do końca czerwca PKP Cargo przewiózł 50 mln ton towarów, co oznacza spadek o niemal 8% w stosunku do pierwszego półrocza zeszłego roku. Spółka tłumaczy to spadkiem przewozów kruszyw, węgla kamiennego oraz rud i wyrobów metalowych. Cały rynek kolejowy odczuwa skutki wstrzymania lub opóźnienia części dużych inwestycji infrastrukturalnych, gdyż to odbija się na wielkości przewożonego kamienia, jak tłumaczy PKP Cargo w swoim komunikacie.

 

Należy pamiętać, że przedstawione wyniki mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Pełne i ostateczne wyniki finansowe za pierwsze półrocze zostaną opublikowane przez PKP Cargo w czwartek 22 sierpnia.

 

Na środowej sesji notowania PKP Cargo spadają - kurs akcji wynosi aktualnie 34,4000, co jest spadkiem o ponad 2%.

Czytaj także: PKP Cargo z wynikami kwartalnymi. Spółka osiągnęła 53 mln zł zysku

23 maja spółka PKP Cargo przedstawiła wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 r. Były one lepsze niż przed rokiem.   23 maja przed sesją na GPW spółka PKP Cargo opublikowała skonsolidowany raport kwartalny. W 1 kwartale 2019 r. przychody wyniosły 1,27 mld zł wobec 1,22 mld zł w analogicznym okresie ubi.. Czytaj
PKP Cargo z wynikami kwartalnymi. Spółka osiągnęła 53 mln zł zysku

 

Notowania: PKP Cargo SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKP/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk