• Odbierz prezent
PKO BP CCC Orange Cyfrowy Polsat Dino mBank JSW

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na poziomie 2191,61 pkt, co stanowi spadek o 0,61%. Indeks szerokiego rynku WIG obniżył się natomiast o 0,42%.

 

PKO BP, Santander, Alior Bank, mBank na czerwono

Po zielonej stronie rynku sesję zakończyło jedynie 5 spółek. Nie znalazł się wśród nich żaden bank. Najwięcej wzrosły spółki paliwowe Lotos i Orlen, które w tym dniu zakończyły sesję na 1% plusie. Pozostałe spółki z WIG 20, które zakończyły sesję na plusie, to LPP, Tauron i PGNiG. Jednak w ich przypadku wzrosty były raczej symboliczne. Najlepiej z nich wypadła spółka PGNiG, która zakończyła sesję wzrostem o 0,7%.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję spadkiem o 1,04%. Na zamknięciu sesji cena akcji wyniosła 40,84 zł. W ciągu dnia za akcję PKO BP najmniej płacono 40,47 zł.

Spośród największych banków najbardziej dotkliwie zakończyła się dzisiejsza sesja dla banku Santander. Zaliczył on spadek o 2,56%.

Dzisiejsza sesja nie była też szczęśliwa dla Alior Banku. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 41,10 zł, co stanowi spadek o 1,20%.

Natomiast mBank zakończył czwartkową sesję spadkiem o 0,75%. Na zamknięciu za jedną akcję płacono 319 zł. Cena ta znajdowała się blisko dzisiejszego minimum, które wyniosło 318,40 zł.

Spośród największych banków najmniej spadł bank Pekao, który zakończył sesję na minimalnym minusie 0,28%.

 

JSW z jeszcze większym spadkiem

Spośród największych spółek najwięcej w trakcie dzisiejszej sesji straciła JSW, której cena akcji spadła o 5,58%. Najniższa cena, jaką osiągnęły dzisiaj akcje spółki, wyniosła 26,30 zł.

 

Orange i Cyfrowy Polsat też na sporym minusie

Drugą po JSW spółką, która zaliczyła największy spadek, jest Orange. Po minimalnym wzroście na początku sesji, kurs zaczął osuwać się w dół i ostatecznie na zamknięciu wyniósł 5,88 zł, co stanowi spadek o 4,47%. W trakcie sesji za akcję Orange najmniej płacono 5,81 zł.

Dużym spadkiem czwartkową sesję zakończył także Cyfrowy Polsat. Na zamknięciu za jedną akcję płacono 27 zł, co stanowi spadek o 3,16%. Najniższa cena, jaką dzisiaj osiągnęły akcje spółki, wyniosła 26,80 zł.

 

CCC i Dino też zakończyły sesję spadkiem

Dla spółki obuwniczej CCC była to kolejna niespokojna sesja. W trakcie czwartkowej sesji, podobnie jak wczoraj, cena akcji nawet znajdowała się na plusie. Najwyższa cena, którą płacono za akcję wyniosła 131,20 zł. Niestety kolejne godziny handlu okazały się niekorzystne dla CCC i spółka zakończyła sesję spadkiem o 2,07%.

Spadki nie ominęły też spółki Dino, która dzisiejszą sesję zakończyła na minusie o 0,71%. Na zamknięciu płacono za akcję 154,90 zł. W trakcie sesji najmniej za akcję Dino płacono 153,20 zł.

 

Czytaj także: JSW w dół o 5%. PGNiG i Idea Bank na niewielkim plusie. PZU, Pekao i Millennium bez większych zmian. PKO BP na czerwono

Po wczorajszej wzrostowej sesji, w czwartek na GPW przeważają spadki. WIG20 znajduje się na minusie o około 0,7%. Indeks szerokiego rynku WIG obniżył się o 0,5%. Wśród największych spółek liderem spadku w trakcie czwartkowej sesji jest JSW. Cena akcji JSW zaliczyła spadek o około 5%. Obecnie inwest.. Czytaj
JSW w dół o 5%. PGNiG i Idea Bank na niewielkim plusie. PZU, Pekao i Millennium bez większych zmian. PKO BP na czerwono

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk